Girona 5:1 Sevilla
Sevilla

Čudesni Dovbik do hat-tricka za 19 minuta, Sevilla potpuno razbijena

Petar Jenjić • nedjelja, 21.01.2024.

Odigran je susret 21. kola španjolske Primere u kojem je do nove pobjede stigla Girona i barem privremeno se vratila na prvo mjesto ljestvice. Sevilla nije imala nikakve šanse, a sjajnu utakmicu odigrao je Artem Dovbik...

Girona se vrlo brzo oporavila od kiksa i remija protiv Almerije. Nakon što je s 3:1 izbacila Rayo Vallecano u Kupu kralja, danas je u prvenstvenom dvoboju razbila Sevillu s 5:1.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sevilla tako nastavlja negativan prvenstveni niz i ostaje na 16 osvojenih bodova, dok se Girona barem privremeno vratila na prvo mjesto s 52 boda, jednim više od Real Madrida koji ima utakmicu manje.

Već u desetoj minuti susreta Sevilla je iznenadila Gironu. Adria Pedrosa je lijepo odigrao na deset metara za Isaaca Romera koji udarcem isprve matira protivničkog vratara.

Ne samo da je Girona brzo poravnala, nego je stigla i do potpunog preokreta. No, krenimo redom. Prvo je u 13. minuti Savio ubacio, a Artem Dovbik glavom skrenuo preko gol linije.

Praktički već u sljedećem napadu ukrajinski nogometaš je primio proigravanje Portua i ponovno pospremio loptu u mrežu. Sjajni Ukrajinac do sada nikako nije zabio hat-trick za Gironu, a večeras mu je uspjelo već nakon 19 minuta igre.

Pravi šah-mat najvećeg iznenađenja ove sezone stigao je ponovno. Dovbik je primio loptu gotovo na polovici terena i krenuo prema naprijed, izborio se za prostor na 20 metara i sjajno pogodio. Ako je i bilo ikakve dvojbe, to je razriješio Cristhian Stuani u 89. minuti.

Ivan Rakitić nije nastupio za Sevillu. Girona je već sada postigla povijesni doseg osvojivši više bodova nego ikada ranije u najvišem rangu.