La Liga, 21. kolo, 21.01.2024, 18:30 h
Real Betis
Real Betis 2:4 Barcelona
Barcelona

Slavlje Barcelone nad Betisom, Felix i Torres u završnici zabili za pobjedu Katalonaca

Filip Mihoković • nedjelja, 21.01.2024.

Betis je ugostio Barcelonu u pretposljednjem večerašnjem susretu 21. kola La Lige. Okršaj devete i četvrte momčadi španjolskog prvenstva obilovao je pogocima, no na kraju su bolji bili Katalonci zabivši dva pogotka u završnici za pobjedu u Sevilli 4:2...

Barcelona je u 21. kolu La Lige svladala Betis 4:2, a posebno su briljirali Ferran Torres, Isco i Joao Felix koji su bili odgovorni za svih šest pogodaka. Katalonska momčad imala je prednost od dva gola, no sjajni Isco u drugom poluvremenu vraća domaćina u susret. Na kraju je ipak slavila Barcelona zabivši dva pogotka u 90. i 92. minuti.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nogometaši Xavija Hernandeza sjajno su otvorili susret. U 21. minuti Pedri prodire po desnoj strani, šalje loptu u šesnaesterac, a Ferran Torres imao je jednostavan zadatak skrenuti je u praznu mrežu za vodstvo. Mlada nada Katalonaca Lamine Yamal imao je priliku udvostručiti vodstvo u 38. minuti nakon sjajnog prodora, no pogađa lijevu stativu. Barcelona je došla do drugog pogotka u 45. minuti, no strijelac Robert Lewandowski nalazio se u minimalnom zaleđu nakon provjere VAR-a.

Katalonska momčad ipak je udvostručila vodstvo u drugom poluvremenu, a strijelac u 48. minuti je ponovno bio Torres koji je odbijanac zakucao u mrežu Ruija Silve. Međutim, domaćin se ne predaje te se vraća u susret dvama brzim pogocima Isca Alarcona.

U 56. minuti iskusni Španjolac je pokazao pribranost unutar šesnaesterca te zabio opalivši loptu iz prve u desne rašlje. Samo tri minute kasnije, Luis Henrique sjajno pronalazi Isca, a 34-godišnji veznjak ponovno precizno šalje loptu u desnu stranu gola za brzi preokret.

Obje momčadi stvarale su izgledne prilike, a kada se već činilo da će susret završiti remijem Barcelona je demonstrirala mentalnu snagu i izdržljivost došavši do pobjede u napetoj završnici.

Joao Felix u 90. minuti prima loptu, prolazi kroz obranu Betisa te preciznim šutem u donji lijevi kut svladava Silvu. Pobjedu je katalonska momčad potvrdila dvije minute kasnije kada je Yamal sjajno pronašao Torresa, a 23-godišnji španjolski napadač pogotkom ostvario hat-trick.

Barcelona je pobjedom došla do 44 boda te suvereno drži treće mjesto na ljestvici La Lige iza Girone i Real Madrida za kojim katalonska momčad zaostaje sedam bodova. Betis je ostao na devetom mjestu iza Las Palmasa koji također ima 31 osvojen bod, a momčad iz Seville u posljednjih pet susreta ostvarila je samo jednu pobjedu.