Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 4. kolo, 23.01.2024, 18:00 h
Slovenija 28:25 Danska
Danska

Slovenija zaustavila danski niz i završila kao treća u skupini

Branimir Korać • utorak, 23.01.2024.

U posljednjem kolu skupine II Europskog prvenstva u rukometu Slovenija je upisala pobjedu protiv Danske 28:25...

Danski niz utakmica bez poraza koji je trajao od 16. listopada 2022. godine kada je Švedska svladala Dance u Eurokupu, je prekinut. Slovenija je slavila s 28:25.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovenci su ovom pobjedom preskočili Portugal i zasjeli na treće mjesto u skupini i igrat će za petu poziciju na ovom Europskom prvenstvu.

Kako god završili s nastupom na ovom Europskom prvenstvu, Slovenci mogu biti zadovoljni. Svladali su Nizozemsku, Norvešku i Dansku od sudionika drugog kruga i ovisno o ishodu dvoboja Norveške i Švedske, moguće je da ostanu bez polufinala samo na osnovu boljeg međusobnog ishoda Šveđana protiv Slovenaca.

U posljednjem kolu svladali su Dansku koja je već osigurala prvo mjesto i mogla je odmarati Pytlicka, Gidsela, Laugea i Saugstrupa Jensena.

Slovenija je to iskoristila i upisala je pobjedu 28:25 u susretu u kojem je veći motiv na kraju presudio.

Slovenci su imali na poluvremenu vodstvo 17:14, ali Danska je ušla u drugo poluvrijeme serijom 6:1 te preuzela vodstvo. Međutim do kraja susreta, u posljednjih 20 minuta postigla je samo pet pogodaka, Slovenija je vratila prednost i upisala pobjedu.

Najbolji kod Slovenije bili su Kristjan Horžen sa šest golova i Aleks Vlah s pet golova. Kod Danske po šest golova postigli su Niclas Kirkelokke i Lukas Jorgensen.