Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 4. kolo, 23.01.2024, 20:30 h
Norveška 33:23 Švedska
Švedska

Švedska u nebitnom susretu upisala visok poraz od Norveške

Branimir Korać • srijeda, 24.01.2024.

U posljednjem susretu drugog kruga natjecanja u skupini II Švedska je upisala visok poraz od Norveške s 33:23...

Bio je to nebitan dvoboj i za Švedsku i za Norvešku. Norvežani su već otpali iz borbe za prolaz u polufinale dok je Švedska znala kako ne može niti napredovati, niti pasti u poretku, njoj je drugo mjesto u skupini bilo zagarantirano.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tako su se Šveđani i odlučili za odmor Palicki i Carlsbogardu, a ovdje su se čuvali od ozljeda koje su najmanje bile potrebne uoči polufinala.

Susret je bio lišen neizvjesnosti, a serija Norveške 5:1 u završnici prvog poluvremena usmjerila je susret na stranu Norvežana.

I u drugom poluvremenu nastavak bolje igre Norvežana koji su u jednom trenutku imali i ogromnih 31:28, a pitanje pobjednika odavno je riješeno.

U posljednjih osam minuta Švedska je pokušala smanjiti zaostatak i u tom je uspjela, iako nije bilo nikakve prijetnje Norveškoj.

Najbolji u norveškom sastavu bili su Alexandre Blonz s 11 golova te s po pet Kristian Bjornsen i Tobias Grondahl. Kod Švedske četiri gola postigao je Lukas Sandell.