Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 4. kolo, 23.01.2024, 15:30 h
Nizozemska 33:33 Portugal

Nizozemci u posljednjem kolu do prvog boda, Portugal čeka rasplet ostalih susreta

Mihaela Bradovski • utorak, 23.01.2024.

U posljednjem kolu skupine II Europskog prvenstva u rukometu Nizozemska i Portugal su remizirali 33:33. Bio je to važniji susret za Portugalce, ali nisu uspjeli slaviti...

U posljednjem kolu drugog kruga unutar skupine II, rukometaši Portugala i Nizozemske podijeli su bodove. Nizozemci su tako, u njima beznačajnoj utakmici, prekinuli negativan niz, dok će Portugalci morati čekati kraj dvoboja između Danske i Slovenije koja je također u igri za okršaj za peto mjesto.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tek je početne tri minute portugalska vrsta držala minimalnu prednost u prvoj polovici susreta. Nekoliko puta do odlaska na odmor uspjela je uhvatiti priključak, a igra pogodak za pogodak, koja je obilježila posljednjih šest minuta rezultirala je s +2 za Nizozemsku prilikom povratka na parket.

I dobar dio drugog dijela Portugal je nastojao uhvatiti protivnika, a potom i preokrenuti rezultat u svoju koristi; prvo je u 44. minuti Frade pogodio za 24:24, zatim se idućih deset minuta ponovno igralo gol za gol, da bi konačno Portela osam minuta prije kraja poentirao za minimalno vodstvo.

Ravnopravan susret s neizvjesnom završnicom riješila su posljednja dva pogotka Nizozemske za konačnu podjelu bodova. U strijelce su se tada upisali Niels Gerardus Versteijnen i Smits.

A najvažniju ulogu na putu do osvojenog boda, nakon četiri uzastopna poraza, imali su vratar Bart Ravensbergen s 14 obrana i Rutger Ten Velde sa sedam postignutih pogodaka iz jednako toliko pokušaja. Na drugoj strani su pogodak više postigli Martim Costa i Frade, ali uz sedam, odnosno tri promašaja.