La Liga, 22. kolo, 27.01.2024, 16:15 h
Las Palmas
Las Palmas 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid preokretom do pobjede protiv Las Palmasa, Modrić ponovo ostao na klupi

Mario Borko • subota, 27.01.2024.

Kraljevi su drugo kolo u nizu došli do pobjede preokretom u završnici. Ovog puta u gostima su okrenuli Las Palmas i slavili s 1:2. Luka Modrić nije ulazio u igru...

U 22. kolu LaLige Real je na gostovanju kod Las Palmasa nakon preokreta slavio s 1:2, a pobjednički pogodak postigao je Aurelien Tchouameni. Kraljevi su tako ponovo zasjeli na prvo mjesto ljestvice s dva boda prednosti ispred Girone. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić drugu je utakmicu za redom odgledao s klupe.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Las Palmas je u dobroj formi dočekao Real, ali nije uspio doći do iznenađenja. U prvom dijelu nije bilo prilika, a domaćini su ostali bez udarca u okvir gostiju. Ipak u 53. minuti dolaze do vodstva, Sandro Ramirez je prošao pokraj Antonija Rudigera i nisko ubacio u peterac gdje je najbrži na lopti bio Javier Munoz i zabio za veliko slavlje domaćih navijača.

Real se tako ponovo našao u rezultatskom zaostatku, podsjećamo u prošlom kolu su kod kuće gubili od Almerije s 2:0, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi stigli do pobjede. Ovog puta to im je za rukom pošlo nešto brže. U 65. nakon sjajne asistencije Eduarda Camavinge, Vinicius Junior vraća stvari na početak.

Momčad Carla Ancelottija nastavila je s pritiskom, a do pobjede je stigla iz svog najjačeg oružja. Osmi puta ove sezone postigli su pogodak nakon kornera, ubacio je Toni Kroos, a Tchouameni, koji je u igru ušao samo tri minute ranije, bio je najviši u skoku i vratio svoju momčad na vrh prvenstvene ljestvice.

Luka Modrić završio je prošlu godinu u odličnoj formi, ali nakon poraza u kupu od Atletico Madrida nije odigrao ni minute. Los Blancosi su drugu utakmicu u nizu ganjali rezultat, a Ancelotti je procijenio da mu najiskusniji igrač u sastavu ne može pomoći. Da li hrvatska reprezentacija ima razloga za brigu saznat ćemo već u četvrtak kada Real gostuje kod Getafea.