La Liga, 22. kolo, 29.01.2024, 21:00 h
Getafe
Getafe 2:0 Granada
Granada

Getafe se odvojio već u prvom poluvremenu, bivši igrač Lokomotive promašio kazneni udarac

Mihaela Bradovski • utorak, 30.01.2024.

U posljednjem susretu 22. kola La Lige Getafe je ugostio Granadu i upisao pobjedu 2:0. Getafe je odradio dobru utakmicu, a priliku da vrati neizvjesnost u drugom dijelu je propustio bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni…

Za nogometaše Granade bio je to još jedan važan susret u koje su trebali bodove, ali na kraju do njih nisu došli. Gostovanje kod Getafea nije donijelo dobre vijesti, upisan je novi poraz s kojim je Granada i dalje ostala u zoni ispadanja sa šest bodova manje od Celte koja je prva iznad crte.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Getafe je s tri boda došao na sedam bodova zaostatka za Real Sociedadom koji je trenutno šesti uz mali dodatak kako Getafe ima i utakmicu manje.

Ovaj susret riješen je već u prvom poluvremenu kada je domaćin stigao do oba pogotka. Prvo je u 21. minuti Mason Greenwood lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora, a onda je Borja Mayoral 15 minuta kasnije povisio na 2:0. Tom pogotku kumovala je velika pogreška vratara Augusta Batalle koji je imao loptu u 16 metara, ali se okliznuo, pao i Mayoral je uzeo loptu i zabio u praznu mrežu.

Početkom drugog dijela zbog igranja rukom u 16 metara dosuđen je kazneni udarac, ali Myrto Uzuni puca poluvisoko u sam kut i pogađa vratnicu.

Ostalo je tih 2:0 za Getafe koji dolazi do prve pobjede nakon što je u prošla tri kola osvojio samo bod.