Budimir zabio 50. pogodak u La Ligi za remi u Sevilli, Girona ne pokazuje znakove posustajanja

Filip Mihoković • nedjelja, 28.01.2024.

Budimirova Osasuna remizirala je sa Sevillom 1:1 u 22. kolu La Lige, a hrvatski napadač postigao je svoj 50. gol u španjolskom prvenstvu. Girona je minimalnom pobjedom slavila protiv Celta Viga.

Sevilla je ugostila Osasunu u 22. kolu La Lige te remizirala 1:1 s momčadi Ante Budimira. Strijelac za momčad iz Pamplone bio je upravo hrvatski reprezentativac, a Girona je minimalnom prednošću svladala Celtu Vigo, 16. momčad španjolskog prvenstva te ponovno zasjela na čelo La Lige.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sevilla je nastavila svoju borbu protiv ispadanja osvojivši tek bod protiv Osasune. Domaćin je u vodstvo došao pogotkom Isaaca Romera u 26. minuti, a da Osasuna ne napusti Sevillu bez bodova, pobrinuo se u 55. minuti Ante Budimir. Nakon ubačaja iz kuta, David Garcia pronalazi hrvatskog reprezentativca koji je silovito zakucao za konačnih 1:1.

Ante Budimir postigao je svoj 50. pogodak u La Ligi te je četvrti Hrvat koji je dostigao tu brojku. Ispred njega su još Alen Peternac s 55, Ivan Rakitić sa 61 i Davor Šuker sa 114 golova, a nastavi li hrvatski reprezentativac sa sjajnom golgeterskom formom, do kraja sezone mogao bi se naći i više na ovoj ljestvici.

U drugom susretu 22. kola, šesnaestoplasirana Celta Vigo ugostila je Gironu koja ne pokazuje znakove usporavanja sjajne forme. Ponovno je vodeća momčad La Lige upisala pobjedu, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Portu na sjajnu asistenciju Miguela Gutierreza u 20. minuti.

Osasuna je osvojenim bodom ostala na 12. mjestu La Lige, a u sljedećem kolu očekuje ju posrnula Barcelona. Girona je pobjedom ponovno preuzela vodeće mjesto na ljestvici od Real Madrida, a Kraljevski klub osim boda, od Girone ima i odigranu utakmicu manje.