[VIDEO] Zekić: 'Pribojavao sam se današnje utakmice, a prvo poluvrijeme bilo je savršeno'

Mario Borko • subota, 27.01.2024.

Osijek je pobjednički krenuo u nastavak prvenstva, kod kuće je s 2:0 slavio protiv posljednjeplasiranog Rudeša. Treneri obje momčadi dali su svoje viđenje utakmice...

U utakmici Osijeka i Rudeša nije bilo iznenađenja. Osječani su opravdali ulogu favoriti i s 2:0 rutinski slavili protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Pitanje pobjednika bilo je gotovo riješeno u prvom dijelu, a to su nakon utakmice istaknula obojica trenera.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Strijelci za Bijelo-plave bili su Kristijan Lovrić i Ramon Mierez.

“Moram reći da sam se pribojavao današnje utakmice jer su to unaprijed upisani bodovi. Ja sam znao da je protivnik s novim trenerom i igračima dosta opasan. Prvo poluvrijeme smo odigrali savršeno, zabili smo dva gola, uz to smo imali još tri čiste šanse, brz protok lopte i dobre rotacija bez lopte. Drugo poluvrijeme nismo dobro ušli i sami sebi smo stvorili nervozu. Rudeš je izašao u visoki presing, a mi to nismo dobro kontrolira, izgubili smo na agresivnosti. Malenica je bio naš najbolji igrač pa srećom nismo primili gol. Iz ovog ću pokušati izvući pozitivne stvari i ubuduće ih potencirati, a drago mi je da sam vidio i manje dobre stvari koje ću pokušati popraviti“, dao je svoj detaljan osvrt Zoran Zekić.

Rudeš još uvijek ne zna za pobjedu u prvenstvu, a unatoč novim pojačanjima koja su pristigla na zimu rezultatskog pomaka i dalje nema. Trener Davor Mladina dao je svoje viđenje poraza.

"Moja momčad je prvo poluvrijeme bila impresionirana, ambijentom i protivnikom. Na poluvremenu smo rekli da nismo napravili ništa što smo planirali i pripremali za utakmicu. Drugo poluvrijeme smo ličili na momčad kakvu bih ja želio, stvorili smo neke šanse i mislim da smo bili ravnopravni. Osijek je vodio 2:0 pa iz tog razloga nije vršio pritisak, ali sve u svemu mi nismo bili onakvi kakvi smo željeli biti.“