SuperSport HNL, 22. kolo, 10.02.2024, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.019
Suci: Patrik Kolarić, Sanja Rođak Karšić, Nikola Kečkiš; 4. sudac: Toni Dadić
Osijek

[VIDEO] Tramezzani se vratio pobjedom protiv neraspoloženog Osijeka

Branimir Korać • subota, 10.02.2024.

Dosta kvalitetom skroman dvoboj odigrali su Istra 1961 i Osijek. Istra je slavila na povratku Paola Tramezzanija u SuperSport HNL...

Očekivalo se više, definitivno, međutim niti Osijek, niti Istra nisu pokazali nešto više. U konačnici Istra je iskoristila poklon osječke obrane.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme u Puli donijelo je vrlo malo toga za pamćenje. Pogodak je stigao u završnici poluvremena i to je u biti bilo sve.

Zekić nije imao na raspolaganju Ramona Miereza, ali je umjesto njega u prvih 11 krenuo Ladislav Almasi, Slovak od kojeg puno očekuju u Osijeku. Krenuo je angažirano i borbeno, izborio je nekoliko prekršaja, ali u prvom dijelu Osijek je bio bezopasan.

U početku je Kristijan Lovrić dva puta pokušao izvana, jedan udarac otišao je preko gola, jedan je obranio vratar i to je u biti bilo sve za zabilježiti kada je riječ o Osijeku.

S druge strane, Istra je dva puta zaprijetila i stigla do jednog pogotka. Prvi pokušaj Emmanuela Ekonga završio je u bloku, a onaj u 43. minuti i mreži.

Bio je to bizaran pogodak, Vuk je spretno nogom odbio loptu u 16 metara, tamo Jurišić ne ide na nju već se gradi, ostavlja loptu za Malenicu, ali nadmudrio ih je Ekong koji se ubacuje ispred Jurišić i glavom prebacuje istrčalog Malenicu za vodstvo 1:0.

Bio je to ujedno i rezultat s kojim su momčadi otišle na odmor, Tramezzani je mogao biti zadovoljniji, prvenstveno rezultatom, igra na obje strane nije oduševila.

U drugom poluvremenu vrlo borbena utakmica, ali do posljednjih desetak minuta baš ništa se nije događalo.

Istra se dobro branila i zatvoprila je sve prilaze prema svom golu .

U tih posljednjih deset minuta mogao je Erceg riješiti pitanje pobjednika, sjurio se prema golu, ali predugu je loptu poslao i Malenica je odnio loptu.

Osječani su zaprijetili u završnici preko Almasija i Nejašmića, bilo je puno nervoze i malo kvalitete, a Istra je na kraju ipak slavila s 1:0.