Konferencijska liga, nokaut faza, 1/16 finala - uzvratne utakmice, 22.02.2024, 18:45 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Urs Schnyder, Marco Zürcher, Benjamin Zürcher (Švicarska)
Dinamo
Dinamo
Takuro Kaneko 59'
1:1(0:1) Real Betis
Cedric Bakambu 39'
Real Betis

Zrela predstava Dinama: Modri izbacili Betis i ušli među 16 najboljih u Konferencijskoj ligi!

Branimir Korać • četvrtak, 22.02.2024.

Dinamo je uspio, odradio je vrlo dobru uzvratnu utakmicu protiv Betisa i izborio prolaz u osminu finala Konferencijske lige. Betis nije napravio previše, Modri su ga u dvije utakmice potpuno umrtvili...

Willian Jose
46'
2
Hector Bellerin
60'
17
Rodri
70'
33
Xavier Pleguezuelo
79'
Manuel Pellegrini

Velika večer na Maksimiru, Dinamo je odradio dobar posao, vrlo zrela predstava Modrih koji su uspjeli zadržati prednost iz Seville i proći dalje.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno) p>Zanimljiv uzvrat odigran je na Maksimiru gdje se od početka vidjelo da neće biti bezglave jurnjave, svjesni su bili i jedni i drugi da bi svaka pogreška i svaki pogodak ovdje mogli biti ključni.

Iako je Betis isprva imao posjed na svojoj strani, Dinamo je izgledao konkretniji i opasniji.

U 18. minuti prvi put je zabilježen opasniji pokušaj bilo koje momčadi, Dinamo je imao slobodan udarac na 22-23 metra, izveo ga je Petković, ali Rui Silva je sjajno reagirao i izbacio loptu u korner.

Bilo je to razdoblje bolje igre Dinama, četiri minute jasnije Petković je još jednom bio blizu pogotku, pronašao ga je na desetak metara od gola Sučić, Petković puca iz prve, a lopta pogađa vanjski dio vratnice.

Betis je uspio u posljednjih desetak minuta prvog dijela preseliti igru na Dinamovu polovicu, a u tom razdoblju je i poveo.

U 39. minuti prva pogreška Dinamove obrane na susretu. Perković je zaplivao, Ruibalu je to posve otvorilo prostor, pronašao je u petercu Bakambua koji je zaboravljen pred Nevistićem i petom skreće loptu u mrežu.

U drugom dijelu nastavilo se s ravnopravnom igrom, a Dinamo je vratio ukupnu porednost na svoju stranu u 59. minuti.

Vrlo raspoloženi Hoxha projurio je pokraj čuvara na lijevoj strani i idealno ubacio u peterac gdje Kaneko utrčava ispred braniča Betisa i šalje loptu u mrežu.

Betis je nakon primljenog pogotka pokušao stvoriti pritisak, ali Dinamo je i dalje dobro stajao u fazi obrane i Andalužani nisu mogli doći do konkretne prilike.

S druge strane Dinamu je dosuđen kazneni udarac u 77. minuti kada je Bellerin srušio Hoxhu, ali nakon VAR provjere ta odluka je promijenjena jer je Bellerin prije jasnog prekršaja minimalno igrao s loptom.

Do kraja susreta Dinamo je zrelim nastupom čuvao ukupnu prednost i na kraju je zaslužio prolaz u osminu finala!