Luka Vušković iz jednostavne akcije do pogotka u pobjedi Radomiaka

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.03.2024.

U 23. kolu poljske Ekstraklase Radomiak je ugostio Stal Mielec i stigao do važna tri boda koja ga odmiču od onih najugroženijih. Strijelac u 2:1 pobjedi domaćina bio je i Luka Vušković...

Nakon debija od pola sata u dresu Radomiaka, Luka Vušković nakon toga odradio je svih 90 minuta u naredne tri utakmice, a u trećoj je stigao i do svog prvijenca.

Igraj na utakmice poljskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Radomiak je ugostio Stal Mielec i stigao do 2:1 pobjede te sada ima šest bodova prednopsti nad zonom ispadanja.

U 17. minuti domaćin je stigao do vodstva, Dawid Abramowicz je ubacio loptu iz auta, a u skoku je najviši bio Vušković i glavom poslao loptu u mrežu.

Domaćin je do odmora mogao i do drugog pogotka, međutim Leonardo Rocja nije realizirao kazneni udarac.

U drugom dijelu Stal je uspio izjednačiti preko Mateusza Matrasa u 63. minuti, ali već dvije minute kasnije Rocha se iskupio za neiskorišteni kazneni udarac i zabio je za pobjedu 2:1.