Liga prvaka, skupina A, 14. kolo, 06.03.2024, 18:45 h
Kiel 33:22 RK Zagreb
RK Zagreb

Kiel u drugom poluvremenu slomio otpor Zagreba i visoko slavio

Petar Jenjić • srijeda, 06.03.2024.

U utakmici 14. kola rukometne Lige prvaka, Kiel je na domaćem terenu svladao Zagreb i potvrdio prvo mjesto u skupini. Hrvatskom prvaku preostaje čekati večerašnje dvoboja nakon kojih će saznati svoju poziciju uoči osmine finala...

Rukometaši Zagreba nisu uspjeli prirediti iznenađenje na gostovanju kod Kiela, u susretu posljednjeg, 14. kola grupne faze Lige prvaka. Hrvatski prvak poražen je rezultatom 33:22 čime je Kiel potvrdio prvo mjesto u skupini.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na kojoj će točno poziciji završiti Zagreb, preostaje nam saznati nakon večerašnjih dvoboja. Aalborg će ugostiti Kielce, dok će PSG biti domaćin Pick Szegedu.

Zagrebaši su otvorili dvoboj s vodstvo od 2:0, nakon čega je uslijedila velika serija njihovog protivnika koji je punio mrežu Mandićevog gola. Tako je već nakon nešto više od deset minuta domaćin vodio s 9:2.

U zadnjih deset minuta prvog dijela Zagreb je uspio potpuno se vratiti u utakmicu. U nekoliko navrata dolazio je na jedan gol zaostatka, a Kiel je na poluvrijeme otišao s dva pogotka prednosti. Bilo je 17:15.

Početak drugog poluvremena bio je izuzetno koban za Zagrebaše. Kiel je vrlo brzo došao do deset golova prednosti (26:16) i mirno odradio ostatak susreta.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Niclas Ekberg s devet golova, dok je Mikola Bilik dodao sedam pogodaka. Domagoj Duvnjak dodao je još dva zgoditka za pobjedničku ekipu.

Po četiri pogotka kod Zagreba postigli su: Patryk Walczak, Timur Dibirov i Davor Ćavar.