Sinner nastavlja sjajan niz, Alcaraz lako do prolaza, kraj za Tsitsipasa

Branimir Korać • srijeda, 13.03.2024.

Poznata su četiri četvrtfinalista Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Među njima su Carlos Alcaraz i Jannik Sinner koji su rutinski odradili posao...

Čeh Jiri Lehečka prošao je u četvrtfinale Indian Wellsa glatkom pobjedom protiv Stefanosa Tsitsipasa. Lehečka je trebao manje od 80 minuta, a Tsitsipasa je svladao sa 6:2, 6:4. Iako je Grk u prva dva kola izgledao vrlo dobro, Lehečka je bio bolji te je na kraju upisao pobjedu u dva seta, prvi put je svladao Tsitsipasa iz trećeg pokušaja.

Igraj na mečeve turnira u Indian Wellsu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Preokretom je slavio Alexander Zverev koji je eliminirao Alexa De Minaura. Sve bolji Australac uzeo je prvi set, ali nakon toga Zverev je dominirao i izborio prolaz u četvrtfinale.

Problema nije bilo za Carlosa Alcaraza koji je rutinski odradio posao protiv Fabiana Marozsana. Mađar nije uspio niti zaprijetiti, Alcaraz je u potpunosti imao meč pod kontrolom i pokazao kako mu forma raste kako turnir sve više odmiče.

Veliku seriju pobjeda nastavio je Jannik Sinner koji je u dva seta slavio i protiv Bena Sheltona. Sinnera mnogi etiketiraju kao najboljeg tenisača svijeta u ovom trenutku, a ovo mu je bila čak 15. uzastopna turnirska pobjeda i tek je drugi igrač do 23 godine koji je tako otvorio sezonu. Jedini kojem je to dosad uspjelo bio je Stefan Edberg.

Sinner ne zna za poraz od ATP Finalsa gdje je upisao poraz u finalu od Novaka Đokovića.