Konferencijska liga, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 14.03.2024, 18:45 h, Solun, Toumba
Suci: Harm Osmers, Robert Kempter, Dominik Schaal (Njemačka)

Branimir Korać • četvrtak, 14.03.2024.

U najlošijem trenutku Dinamo je odigrao vjerojatno svoju najlošiju utakmicu ove sezone. Posebno u fazi obrane gdje je neshvatljivim pogreškama pomogao PAOK-u da mu nanese katastrofalan poraz...

Kiril Despodov
67'
33
Mbwana Samatta
77'
19
Jonny
77'
10
Thomas Murg
77'
27
Magomed Ozdoev
82'

Sergej Jakirović

Kraj europskog puta za Dinamo i to uz vrlo loš nastup. Količina pogrešaka koje je Dinamo radio je rijetko viđena na ovoj razini i prolaz nije zaslužio.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je odigrao jako loše prvo poluvrijeme. Prema naprijed puno kompliciranja i ničeg konkretnog, a iza teški kiksevi koje je PAOK znao naplatiti. Tako je na poluvremenu na semaforu stajalo 3:0 za Grke, a da nisu uopće odigrali spektakularno.

Domaćin je očekivano pritisnuo od početka susreta, ali nije to bio neizdrživ pritisak pod kojim Dinamo nije mogao izvan 16 metara. Prvu pravu priliku PAOK je imao u 15. minuti kada je nakon ubačene lopte iz slobodnog udarca glavom iz blizine pucao Živković, ali Nevistić sjajno brani.

Tu je pritisak počeo rasti pa je Živković imao još jednu lijepu priliku kada je pucao preko gola s 12-13 metara, zatim je glavom pucao Koulierakis pokraj gola, a u 27. minuti stigao je pogodak.

Nakon ubačaja iz kornera, lopta je prebačena na drugu vratnicu gdje je sam ostao Baba sa svega nekoliko metara šalje loptu u mrežu.

U 33. minuti novi pogodak, ovaj put uz dosta sreće za domaćina. Koulierakis je pucao, lopta je pogodila u leđa Sučića, prevarila Nevistića i završila u mreži.

Dinamo je bio u potpunom nokdaunu i primio je još jedan pogodak do odmora, u 42. minuti još jedna velika pogreška Dinamove obranepotpuno sam ostao je na drugoj vratnici Brandon koji glaviom iz blizine zabija.

Drugo poluvrijeme bilo je bolje s Dinamove strane, ali si je poprilično zakomplicirao život u prvom dijelu.

Odmah na početku drugog dijela Hoxha je lijepo iskosa pogodio u suprotni kut i vratio Dinamo u život smanjivši na 3:1.

Odmah nakon toga sjajnu priliku imao je Špikić koji se našao sam pred Kotarskim i umjesto pogotka, pogodio je vratara PAOK-a u nogu.

Kotarski je još jednom fantastično obranio pokušaj Sučića nakon odlične kontre koju je vukao Baturina.

I kada ne zabiješ, stigne kazna, a ona je stigla u 73. minuti nakon nove jako loše reakcije Dinamove obrane gdje je poklon iskoristio Koulierakis i iz blizine zabio za 4:1.

Dinamo se potpuno otvorio i primio još jedan gol iz kontre. Pobjegao je Despodov, ušao u kazneni prostor gdje ga ruši Mišić i domaćin dobiva kazneni udarac. Zabija za Andrija Živković za ružnih 5:1 i Dinamov oproštaj od Europe.