Šibenik pobjedom iskoristio kiks Zrinskog, BSK bolji od Sesveta

Mario Borko • subota, 16.03.2024.

U 22. kolu SuperSport Prve nogometne lige Šibenik je kod kuće s 2:0 pobijedio Jarun, BSK je istim rezultatom u Bijelom Brdu slavio protiv Sesveta, a Orijent i Croatia Zmijavci na Krimeji su odigrali 1:1...

Iznenađujuću trijumf Dubrave Tim Kabel protiv vodećeg Zrinskog nekoliko sati kasnije je iskoristio Šibenik koji je s 2:0 pobijedio Jarun i tako lideru prvenstva stigao na samo dva boda zaostatka. BSK je protiv Sesveta stigao do prve pobjede nakon listopada, a slavlje od 2:0 moglo je biti i veće da su Bjelobrđani iskoristili dva kaznena udarca. Orijent nije uspio nastaviti s pobjedama i kod kuće je s 1:1 remizirao protiv Croatije iz Zmijavaca.

Igraj na utakmice SuperSport Prve nogometne lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Marija Carevića stigla je do treće uzastopne pobjede. Šibenčani su s 2:0 slavili protiv Jaruna i tako mu nanijeli prvi poraz od nastavka prvenstva. Šibenik je imao odličan ulazak u utakmicu, a okrunio ga je Ivan Cvijanović u osmoj minuti. Nastavak prvog dijela bio je vrlo nervozan pa smo vidjeli čak pet žutih kartona, a pitanje pobjednika riješio je David Toševski u 66. minuti. Makedonac je u Zvonimirov grad stigao u zimskom prijelaznom roku i pokazuje se kao pravo pojačanje. Šibenik je drugi sa samo dva boda manje od vodećeg Zrinskog, a Jarun je ostao na petom mjestu.

Luda utakmica u Bijelom Brdu završila je pobjedom domaćina 2:0. BSK je u 38. i 50. minuti propustio realizirati kaznene udarce, ali to mu se ipak nije obilo o glavu. Tin Kulenović zabio je autogol u 64. minuti i tako Bjelobrđane doveo u zasluženo vodstvo, a pobjedu je u sudačkoj nadoknadi potvrdio Sadik Škrijelj. Sesvečanima je ovo već četvrti poraz u pet utakmica, a u svakom su ostali bez zabijenog pogotka. Bodovi koje su skupili u jesenskom dijelu i dalje ih drže na četvrtom mjestu, a BSK je nakon tri remija konačno osvojio sva tri boda i tako barem privremeno pobjegao s dna ljestvice.

Orijent je u nastavak prvenstva ušao posteći od pobjede od rujna, a onda su povezali dvije u nizu. U subotu ipak nisu stigli do treće, protiv Croatije iz Zmijavaca remizirali su s 1:1. Gojko Gadže je u 11. minuti bio precizan s bijele točke i tako doveo Zmijavčane u prednost. Niko Gajzler drugo kolo u nizu upisao se u strijelce, a nakon što je u prošlom kolu Riječanima donio sva tri boda ovog puta je njegov pogodak iz 39. minute bio dovoljan samo za bod. Orijent je deseti s tri boda više od BSK-a, a Croatia je deveta s pet bodova više od današnjeg protivnika.