Supersport Prva NL, 22. kolo, 17.03.2024, 12:50 h, Dugopolje
Suci: Antonio Melnjak, Marko Balen, Filip Sinković; 4. sudac: Matej Čulina
1:1(1:1) Vukovar '91
Filip Čuić 4' (ag)

Filip Čuić zabio autogol pa donio bod Solinu

Petar Jenjić • nedjelja, 17.03.2024.

Solin i Vukovar 1991 odigrali su 1:1 u posljednjem susretu 22. kola SuperSport Prve NL. Oba pogotka postigao je Filip Čuić, a gosti su ostali bez ijednog udarca u okvir na susretu...

Luka Džaja
46'
11
Dino Kapitanović
46'
16
Josip Vučković
67'
10
Antonio Kaćunko
75'
9
Kristijan Zagorec
76'
Jakov Biljan
46'
5
Zinedin Mustedanagić
59'
20
Kristijan Čabrajić
77'
23
Karlo Bungić
81'

Ivan Božić

U zadnjem susretu 22. kola SuperSport Prve NL, Solin i Vukovar 1991 odigrali su bez pobjednika 1:1. Oba pogotka postigao je Filip Čuić koji je prvo zabio autogol, a zatim i gol. U cijeloj utakmici gosti nisu imali nijedan udarac u okvir i Solin je zasluženo uzeo bod.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u četvrtoj minuti, iz prve prave šanse, Vukovar je poveo. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta je nespretno pala Filipu Čuiću na nogu i otišla u gol. Nije moglo gore početi za domaće koji su nakon toga češće dolazili pred gol gostiju, ali udarci su uglavnom završavali u bloku.

Solidna situacija za Tina Jukića u 23. minuti kada je pucao iz velike daljine, no otišlo je kraj gola. Još bliže golu bio je Solin sedam minuta kasnije. Iz kornera je ubacio Dino Klarić, Čuić je pucao glavom, ali zatresao je gredu.

Vrlo brzo nakon toga Klarić je okušao i udarac izvana, no otišlo je kraj gola. Do kraja prvog poluvremena konkretnijih šansi na obje strane baš i nije bilo. Vukovarci su tako prvi dio zaključili s prednošću.

U periodu od 60. do 66. minute Solinjani su tri puta prijetili. Prvo je probao Roko Brajković, no nije bio najprecizniji. Nakon toga uslijedio je ubačaj iz slobodnog udarca, glavom je pucao Ante Kavelj, no odlično je obranio Ivan Mandić.

Vratar Vukovara reagirao je i odmah u sljedećem napadu na udarac istog igrača koji ovoga puta nije bio tako jak. Uslijedili su pokušaji Brajkovića i Gerga Lovrencsicsa u 85. i 86., no nisu bili dovoljno opasni.

I onda je u 87. minuti Solin zasluženo poravnao. Ubacio je Kristijan Zagorec, a Čuić poentirao za 1:1. Do kraja se rezultat nije promijenio.