Supersport Prva NL, 22. kolo, 15.03.2024, 14:50 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Antonio Škobić (Osijek), Dario Mužar (Velika Gorica), Filip Krznarić (Velika Gorica)
Špiro Peričić 88' (11m)
Dugopolje

Cibalia u zadnjoj minuti susreta do pobjede protiv Dugopolja

Petar Jenjić • petak, 15.03.2024.

Nogometaši Cibalije došli su do druge pobjede u ovoj kalendarskoj godini. Na domaćem terenu svladali su Dugopolje s 2:1, a pobjednički gol postigli su u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena...

Ivan Lozić
46'
9
Tino Agić
86'
21
Josip Pejić
87'
14
Filip Jazvić
90'+1'
Ivica Vidović
58'
6
Stipe Vladušić
90'+1'

Marino Biliškov

Cibalia je u prvoj utakmici 22. kola SuperSport Prve NL ugostila Dugopolje i stigla do druge pobjede u ovoj kalendarskoj godini. Vrlo zanimljiv dvoboj završio je 2:1, a gostujuća momčad i dalje je bez pobjede u 2024. godini. Cibalia je s nova tri boda, koja je osigurala u sudačkoj nadoknadi, barem privremeno skočilo do sedmog mjesta

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi nešto konkretniji udarac vidjeli smo u devetoj minuti, David Bosak je opalio s 20 metara, lopta je išla u vratara, nije bio najsigurniji, ali je uhvatio loptu. Šest minuta kasnije pucao je Ivan Šaranić, ali nije bio najprecizniji. Nešto bolji početak utakmice od strane Dugopolja.

Dugo nismo vidjeli gotovo pa ništa. Onda je u 42. minuti stigla dobra kombinacija Dugopolja po desnoj strani, lopta je stigla do Stipe Tokića na deset metara, no udarac je otišao malo kraj stative.

I onda je Cibalia povela. Malo se rasplamsala utakmica u završnici prvog poluvremena. Petar Rubić je prošao po lijevoj strani i ostavio loptu na pet metara za Juricu Bajića koji je krasnim udarcem iskosa pogodio suprotni kut.

Početkom nastavka vidjeli smo i manji pritisak gostiju, a u 54. minuti dobar je udarac uputio Šaranić, no Filip Kovačević bio je na mjestu i odbio je loptu u korner. Bolji period igre definitivno su imali gosti koji su uputili još dva udarca. Izdvaja se pokušaj Ivana Katića koji je otišao kraj gola.

U 71. minuti pokušao je Šaranić iz slobodnog udarca, no ponovno je Kovačević bio na mjestu i odbio taj pokušaj. I onda je u 88. minuti, gotovo iz ničega, Dugopolje došlo do poravnanja. Luka Buić igrao je rukom u kaznenom prostoru, gosti dobili penal, a realizirao ga je Špiro Peričić.

Umjesto kontre Dugopolja, odlična situacija za Cibaliju u 92. minuti. Loptu je u prostor dobio Ivan Lozić koji je sjajnim udarcem najbolje reagirao na proigravanje Marina Kuzminskog i donio pobjedu Vinkovčanima.