Supersport Prva NL, 22. kolo, 16.03.2024, 12:50 h, Osijek, Gradski vrt
Suci: Ivana Martinčić (Koprivnica), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Miro Hantak (Varaždin)
Luka Vrbančić 89'
Dubrava

Dubrava iznenadila u Gradskom vrtu, Zrinski ponovno bez pobjede

Branimir Korać • subota, 16.03.2024.

U prvom subotnjem susretu 22. kola SuperSport Prve NL Dubrava je odigrala odličnu utakmicu u Osijeku te je svladala Zrinski s 2:0…

Ajdin Mujagić
46'
14
Ivijan Svržnjak
46'
19
Ivan Jajalo
46'
13
Gabriel Eskinja
69'
Luka Vrbančić
51'
11
Noa Vugrinec
81'
16
Dino Tomas
87'

Krešimir Sunara

Nakon remija u gostima kod Croatije, Zrinski je drugo kolo zaredom bez pobjede. Ovaj put iznenadila ga je Dubrava koja je slavila u Gradskom vrtu s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zrinski nije bio dobar, dosta trom i s priličnim problemima u kontroli lopte. Kada je i dolazio do kaznenog prostora Dubrave. Nije bilo ideje što s njom učiniti.

Dubrava je povela u 22. minuti. U 16 metara Oršulić je vrlo neoprezno u dvoboju s Juranovićem srušio kapetana Dubrave i dosuđen je kazneni udarac. U pogodak ga je pretvorio baš Juranović.

Ako ste očekivali da će Zrinski pritisnuti i krenuti na poravnanje, nije uspio, nije stvorio konkretniju prijetnju, a s druge strane Stanić je u nekoliko navrata sjajno reagirao i obranio opasne pokušaje Janjiša i Juranovića dok je Stranput nakon kornera odbijao s gol linije.

Najbolji strijelac lige Domagoj Dogan bio je dobro zatvoren, imao je tek jednu dobru priliku i to početkom drugog poluvremena kada nije zabio iz dobre pozicije, obranio je vratar Mustapić.

Nije uspio Zrinski u drugom dijelu doći do poravnanja, a u završnici je primio novi gol, Luka Vrbančić zabio je na dodavanje Juranovića za konačnih 2:0.