FA kup, četvrtfinale, 17.03.2024, 16:30 h
Manchester United 4:3 Liverpool
Liverpool

Manchester United u drami eliminirao Liverpool, u polufinalu City protiv Chelseaja

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2024.

Poznati su svi polufinalisti FA kupa. Nakon što je Chelsea eliminirao ranije danas Leicester u dramatičnom dvoboju, ništa manje nije bilo neizvjesno u srazu između Manchester Uniteda i Liverpoola...

Posljednji četvrtfinalni dvoboj FA kupa bio je ujedno i najugledniji, Manchester United na Old Traffordu ugostio je Liverpool.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odličan dvoboj okončan je u produžetku, nakon 90 minuta bilo je 2:2, a onda je u dodatnih 30 minuta domaćin bio bolji i stigao do pobjede 4:3.

United je odlično krenuo i već u desetoj minuti poveo je golom Scotta McTominaya, ali gosti su u završnici prvog poluvremena postigli dva pogotka i odnijeli prednost na odmor.

Prvo je u 44. minuti nakon dobre akcije Mac Allister izjednačio, a onda je u sudačkoj nadoknadi Mohamed Salah pogodio za preokret. Pucao je Darwin Nunez, Onana je odbio loptu, samo do Salaha koji pogađa za 2:1.

U drugom dijelu United je tražio poravnanje i do njega je došao u 87. minuti zahvaljujući osporavanom Antonyju koji je precizno pogodio u sam kut iz dosta teške pozicije iz okreta.

Uslijedilo je dodatnih 30 minuta, a Harvey Elliott vratio je prednost na stranu Liverpoola u 105. minuti, međutim United je ipak slavio golovima Rashforda i Dialla.

Diallo je pogodio iz kontre u 121. minute koja se izrodila nakon kornera gostiju i izgubljene lopte Elliotta.

Nakon susreta održan je i ždrijeb polufinala, Manchester United imao je sreće i igrat će protiv Coventryja, a u drugom polufinalu sastaju se Chelsea i Manchester City.