FA kup, četvrtfinale, 17.03.2024, 13:45 h
Chelsea 4:2 Leicester City
Leicester City

Chelsea golovima u sudačkoj nadoknadi do polufinala FA kupa

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2024.

Chelsea je treći polufinalist FA kupa. Nakon što su jučer među četiri prošli Manchester City i Coventry, danas im se pridružio Chelsea...

Traži se još jedan sudionik polufinala FA kupa, a dat će ga današnji veliki dvoboj između Manchester Uniteda i Liverpoola. U predigri tog dvoboja Chelsea je izborio prolaz eliminiravši Leicester s 4:2.

Igraj na utakmice FA kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Londončani su odlično krenuli u utakmicu i bili su bolji te su na odmoru imali vodstvo 2:0.

Već u 13. minuti Marc Cucurella pogodio je za vodstvo, a 13 minuta kasnije Chelsea je imao kazneni udarac koji nije realizirao Raheem Sterling, vratar Stolarczyk obranio je taj pokušaj. Ipak u završnici prvog dijela na 2:0 povisio je Cole Palmer.

Drugi dio pak počeo je loše za Chelsea. Prvo je Disasi autogolom smanjio razliku da bi u 62. minuti Stephy Mavididi izjednačio.

Leicester je od 73. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Calluma Doylea, Chelsea je pritiskao i s dva gola u sudačkoj nadoknadi izborio prolaz.

U 92. minuti Carney Chukwuemeka zabio je za 3:2, a u 98. minuti Madueke je postavio konačnih 4:2.