Supersport Prva NL, 23. kolo, 22.03.2024, 15:30 h, Sesvete, ŠRC Sesvete
Suci: Oliver Romić (Osijek), Luka Kurtović (Osijek), Marko Reljan (Osijek)
Mario Tadejević 57' (11m)
Orijent

Sesvećani niti treći put ove sezone nisu uspjeli svladati Orijent

Mihaela Bradovski • petak, 22.03.2024.

U prvom susretu trećeg kruga SuperSport Prve NL Sesvete su ugostile Orijent i remizirale 2:2...

Lovro Banovec
61'
9
Karlo Perić
61'
17
Ante Matić
61'
18
Domagoj Regetaš
77'
2
David Kovačić
89'
Mateo Monjac
80'

Slobodan Grubor

Zanimljiv dvoboj na otvaranju trećeg kruga SuperSport Prve NL. Sesvete su ugostile Orijent, tražile prvu pobjedu protiv Riječana ove sezone, ali bodovi su bili važni i gostima koji se nalaze u borbi za opstanak.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je vrlo burno. U prve četiri minute pala su dva pogotka, po jedan na svakoj strani i to je nagovijestilo vrlo zanimljiv dvoboj.

Prvo je u trećoj minuti Mateo Topić lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za vodstvo da bi već u sljedećoj minuti Orijent izjednačio. Bubnjar je poslao loptu u peterac Sesveta gdje se nije snašao Mamić koji šalje loptu u svoju mrežu.

Nakon tog sjajnog početka, do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli ništa i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

U drugom dijelu vrlo rano preokret.

Prvo je Faal u 53. minuti iz dobre pozicije pucao pokraj gola, a u sljedećoj minuti gosti dobivaju kazneni udarac. Duvnjak je srušio Gajzlera na rubu kaznenog prostora, a Mario Tadejević poravnava na 1:1.

Gajzler je stvarao velike probleme Sesvećanima u drugom dijelu, stvorio je odličnu priliku i za Faala u 66. minuti, no ovaj nije pogodio.

U 72. minuti domaćin se vraća u utakmicu. Ubačena lopta u 16 metara dolazi do Perića, on je ubacuje pred gol gdje se odbija od Tadejevića i dolazi do samog Čuljka na drugoj vratnici za laganu realizaciju.

Do kraja susreta s dvije obrane istaknuo se Mohorović koji je skinuo u 74. minuti pokušaj Matića, a 20 minuta kasnije i Banovec je krasno opalio iz voleja nakon primanja lopte na prsa, ali vratar gostiju fantastično brani.

Ostalo je 2:2, domaćin je bio nešto bliži pobjedi, ali ne može se reći da Orijent nije zaslužio niti bod.