Supersport Prva NL, 23. kolo, 23.03.2024, 13:30 h, Gradski vrt, Osijek
Suci: Marino Majstrović, Tomislav Mioković, Dario Mužar; 4. sudac: Ivan Šantić
2:0(1:0) Dubrava
Dubrava

Dubrava bez novog iznenađenja, Zrinski pobjedom čuva vrh

Branimir Korać, Petar Jenjić • subota, 23.03.2024.

Zrinski je stigao do sva tri boda u susetu 23. kola, na početku trećeg kruga SuperSport Prve NL. U Gradskom vrtu slavio je s 2:0 protiv Dubrave...

Ivijan Svržnjak
62'
9
Domagoj Stranput
82'
19
Ivan Jajalo
82'
21
Ajdin Mujagić
88'
23
Domagoj Jelavić
88'
Patrick Junior Osei Kesse
68'
18
Matija Tunjić
68'
19
Jan Raužan
84'
22
Sirong Li
84'

Petra Mandić

Prošlog tjedna Dubrava je gostovala u Gradskom vrtu i kreirala iznenađenje, upisala je pobjedu iskoristivši vrlo loše izdanje lidera. Danas ipak druga priča, Zrinski je bio bolji, dominirao je i stigao do pobjede 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iz prve šanse Zrinski je došao do vodstva. Igrala se 12. minuta, stigao je ubačaja iz kornera, a sjajno je iz voleja reagirao Patrick Stanić i poslao loptu pod gredu. Zaista lijep pogodak braniča domaće momčadi.

Tri minute kasnije prva šansa za Dubravu, odlično proigravanje Darija Sivonjića za Nikolu Jakovljevića, lopta je proparala obranu Zrinskog, ali mladi igrač gostujuće momčadi poslao je iznad grede.

Do kraja prvog poluvremena Zrinski je nešto više pokušavao prema naprijed, no gol Marija Mustapića nije bio ozbiljnije ugrožen. Domaćin je na poluvrijeme otišao sa zasluženom minimalnom prednošću.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Dubrava u 55. minuti, Luka Posinković je centrirao, a Noa Vugrinec bio najviši u skoku, no lopta je završila na gredi. Niti minutu kasnije domaćin je podebljao vodstvo.

Udarac izvana Mirana Horvata obranio je Mustapić, ali na odbijancu je bio Amar Pekarić koji lako iz blizine skreće loptu u mrežu.

Do kraja susreta nije više bilo konkretnijih prilika, domaćin je rutinski održavao prednost i zasluženo slavio.