Vukovar dobro otvorio treći krug, važna gostujuća pobjeda BSK-a u borbi za ostanak

Branimir Korać • subota, 23.03.2024.

Odigrana su još tri susreta 23. kola SuperSport Prve NL. Domaću pobjedu upisao je Vukovar 1991, gostujuću BSK iz Bijelog Brda, a Dugopolje i Solin su remizirali...

Vukovar je na dobar način ušao u treći krug SuperSport Prve NL. Ugostio je Croatiju iz Zmijavaca i upisao je pobjedu 2:0 s kojom je učvrstio treću poziciju.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imao je sjajan ulazak u utakmicu, poveo je već u trećoj minuti preko Zinedina Mustedanagića, a točku na i stavio je u 78. minuti Vanja Pelko.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je BSK koji je u Zaprešiću svladao Jarun s 3:1. Gostima će svaki bod biti vrlo bitan, ovdje su rano ušli u zaostatak, ali su uspjeli napraviti preokret.

Jarun je poveo već u desetoj minuti golom Tomislava Grdenića, ali već dvije minute kasnije Josip Knežević je izjednačio. Do odlaska na odmor preokret gostima iz Bijelog Brda donio je Franco Capitani, a početkom drugog dijela Ilan Pejić povisio je na konačnih 3:1.

I Solin je u teškoj borbi za opstanak, a u ovom kolu remizirao je protiv Dugopolja 2:2. Mogao je čak i do pobjede, vodio je 2:0, ali Dugopolje je izborilo bod.

Lovre Borovičkić i Dino Klarić odveli su Solin do dva gola prednosti, no u posljednjih 20 minuta Ivan Šaranić i Bruno Zdunić poravnali su na 2:2.