SuperSport HNL, 31. kolo, 20.04.2024, 17:00 h, Opus Arena
Suci: Ante Čulina, Bojan Zobenica, Vedran Đurak; 4. sutkinja: Ivana Martinčić
Emmanuel Ekong 51'
Istra 1961

[VIDEO] Isključenje Bralića okrenulo utakmicu, Istra slavila u Osijeku

Branimir Korać • subota, 20.04.2024.

U prvom susretu 31. kola SuperSport HNL-a Osijek je ugostio Istru 1961 i upisao poraz 1:2. Domaćin je poveo, ali nakon isključenja Bralića gosti su došli do preokreta.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Osijek i Istra 1961. Bio je to dvoboj s dva lica, prvih više od pola sata pripalo je domaćinu, ali sve se potpuno okrenulo nakon što je isključen Slavko Bralić.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osijek je rano mogao do vodstva, odličnu priliku pokvario je Koski koji je ubačenu loptu skrenuo ispred potpuno samog Miereza.

U 14. minuti lopta je ipak završila iza leđa Majkića. Lovrić je ubacivao s lijeve strane, Mierez je išao na loptu, ali nije uspio doći do nje, no ona svejedno završava u maloj mrežici i Osijek slavi pogodak.

Osijek je imao potpunu kontrolu susreta sve do 36. minute. Tada Koski nakon sjajnog prodora ima otvoren put prema golu, s boka mu uklizava Bralić, Finac pada, a Ante Čulina pokazuje Braliću izravni crveni karton.

Tu nije bio kraj mukama Osječana. Iz tog slobodnog udarca Matej Vuk sjajno pogađa u sam kut i poravnava na 1:1.

Nanjušili su gosti "krv" i odmah su imali priliku za potpuni preokret, ali Devetak u istoj situaciji puca vrlo loše.

Do odlaska na odmor bilo je puno nervoze, Čulina je izgubio konce na susretu i sreća je da se sve događalo krajem, a ne početkom poluvremena.

Na odmor se otišlo s 1:1, a odmah na početku drugog dijela Istra dolazi do vodstva 2:1. Emmanuel Ekong je napravio sve sam, sjajno je prošao kroz sredinu, došao pred Kolića i lako zabio.

Isti igrač nedugo zatim sjajno je opalio s nekih 25 metara, Koliću je lopta prošla kroz ruke, ali na njegovu sreću pogodila je vratnicu i odbila se na gol liniju gdje je vratar Osijeka ipak odnosi.

Pokušavao je Zekić nešto promijeniti izmjenama, ali nisu njegovi igrači bili posebno raspoloženi.

Dvije najbolje prilike za Osijek imao je Prekodravac, oba puta glavom, ali lopta nije htjela u mrežu.

Ostalo je 1:2, Istra 1961 nakon desetljeća posta slavila je u Osijeku.