Osobno mislim da nema smisla uspoređivati Ružića sa Ivišićima i Jelavićem koji su igrali u Miškovim projekt klubovima.
Ružić igra (igrom slučaja) kao starter u acb ligi, intenzitet utakmica u 1/4 finalu sa Baskoniom a pogotovo ovo sinoć u prvoj polufinalnoj sa Valenciom, ni taktički ni fizički ne može staviti u isti koš sa regularnom sezonom abe. Pa, na početku sezone se kukalo kako će dovođenje Jabari Parkera potpuno uzeti minute Ružiću (jer se vjerovalo da će igrati na obje unutarnje pozicije), međutim kako gotovo isključivo igra na 5 (osim povremeno u paru sa Birganderom), Ružić je igrački rastao kroz sezonu, a Parker baš i nije takva prevaga kako se očekivalo.
Ružiću jedini problem eventualno može biti što u Joventutu prvenstveno igra "bez lopte", nastojeći držati obranu i loviti odbijance, a u napadu što dobije (na njega se ne igra previše). Jučer je zabio 11 sa šutem 5/6. Ameri istina neće "odvaliti" na to, više traže blještavilo i statistička prenemaganja i rekorde.
One and done
[uredio Jotojoto - 11. lipnja 2026. u 14:19]