NBA 2010/11

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.01.2011.
Poruka: 598
23. svibnja 2011. u 01:04
iggy pop je napisao/la:
Ako je to stvarno istina da navijači obuku dresove iste boje koje imaju Gosti, da im "odmognu" onda je to vrhunac američke gluposti. Zamisli utakmicu Hajduk-Dinamo i cili Poljud u plavom da odmogne Dinamu, lol.
Vidi cijeli citat

ooo pa što nisi odmah povukao ovakvu paralelu.....

sad mi je sve jasno....
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
23. svibnja 2011. u 01:25

sto sad, moram crtat?

znam da ako ja to mogu u bilo kojem sportu, onda sasvim sigurno to moze i kojih 450 najboljih kosarkasa svijeta...

a da pokusas malo dublje razmislit od svojih bubanja napamet onda bi mozda zakljucio da publika nosi primarnu boju kluba, a da u pravilu sve ekipe doma nose bijele dresove, a ne boju kluba. inace bi valjda svaki klub u nba-u imao bijelu kao svoju boju 

nagradno pitanje je: da li se i klupe ekipa ciljano oblace u trenerke boje kluba ili da zasmetaju protivnickim igracima? 

tako je npr bilo u chicagu cija je boja crvena, pa sukladno tome imaju i trenerke crvene boje, a igraju u bijelim dresovima jer igraju doma pa igraju u bijelom kao i svi ostali klubovi osim lakersa... ali naravno, logicniji je zakljucak da su se oni sigurno obukli u boju miamia da im zasmetaju 

nekad se isplati ukljucit mozak i razmislit o slucajnostima...

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
23. svibnja 2011. u 01:30
da dodam, pogledaj sazetak prve utakmice miamia i bostona, gdje su se navijaci obukli u bijelo da zasmetaju svojima 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.11.2006.
Poruka: 4.736
23. svibnja 2011. u 01:53
Da se odmaknemo od prepucavanja, ja iman konkretno pitanje. Zašto NBA momčadi forsiraju bilu boju dresova na domaćim terenima? Naime, oni ju ne moraju nositi po pravilima jer sam često puta vidio kako igraju npr. crveni i zeleni (i to ne na Božić ili St. Patricks day), a i Clippersi su par puta znali igrati u crvenim dresovima doma.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 30.11.2010.
Poruka: 1.862
23. svibnja 2011. u 01:57
Cekaj neki stvarno misle da gledatelji oblace majce u boji protivnika zato da zbune gostujuce igrace, sta je vama cirkus ekplodirao u glavi. Po toj logici gledatelji u Oklahomi kad bi recimo igrali Thunder protiv Spursa bili svi crnom?!  Neko je napisao gore da je u Oklahomi poklopilo da su gostujuci dresovi Dallasa plavi pa eto, iako mogli su mislit na to pa pripremit bijele majce. I da zbilja mislite da igrac koji je fokusiran na utakmicu, odigrao stotine utakmica se moze na terenu zbunit jer su mu se suigraci stopili sa publikom, pa kad je koncentriran ni ne obraca pozornost na publiku nit registrira sve zvukove iz nje
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
23. svibnja 2011. u 01:58

nisam siguran, ali mislim da je samo radi tradicije... kao domaci nosi bijelo i to je to...

sad sam bas proguglo i nema nekog konkretnog objasnjenja.

ovako pise za lakerse

- The Lakers wear yellow jerseys at home,

- The Lakers wear white (alternate) jerseys for home games that fall on Sundays or on Holidays.

-The Lakers wear purple on the road.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
23. svibnja 2011. u 01:59

IPAK  ima pravilo...

Section VI-Uniforms (Players' jerseys)


a. Each player shall be numbered on the front and back of his jersey with a number of solid color contrasting with the color of the shirt.

b. Each number must be not less than 1/4" in width and not less than 6" in height on both the front and back. Each player shall have his surname affixed to the back of his game jersey in letters at least 2" in height. If a team has more than one player with the same surname, each such player's first initial must appear before the surname on the back of the game jersey.

c. The home team shall wear light colored jerseys, and the visitors dark jerseys. For neutral court games and doubleheaders, the second team named in the official schedule shall be regarded as the home team and shall wear the light colored jerseys.

http://www.basketball.com/nba/rules/rule3.shtml

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.01.2011.
Poruka: 598
23. svibnja 2011. u 01:59
nba klubovi nemaju glavnu i rezervnu garnituru. pravilo je da se doma oblače svijetle garniture i da postoje trenirke za svaku garnituru. Istina je da postoji jedna boja kluba. Navijače oblače organizatori utakmica. Ok, možda ih ne oblače da zasmetaju protivnika, ali u dosta slučajeva ih oblače da ne smetaju svojima. Ne postoji pravilo da oblače boje kluba. Gledao sam prije godinu dvije neki prilog o tome i odabir boje varira od praznovjerja, boja kluba i u većini slučajeva se pokušava odabrati boja suprotna boji dresova.

U vrhunskom sportu ponekad odlučuju nijanse. svatko tko prati sportove poput tenisa ili američke sportove u kojima se misli na svaki detalj pri organizaciji, zna o čemu pričam.

Ni meni isto nekad nije jasno zašto su svi igrači istog kluba isto odjeveni na terenu. Pa valjda znaju s kim igraju. Nek se obuku kako kojem igraču paše
[uredio hrvojeZ - 23. svibnja 2011. u 02:00]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 30.11.2010.
Poruka: 1.862
23. svibnja 2011. u 02:06
Mene je jako nazivciralo sto je Atlanta kad je igrala u Chicagu cije boje su jel bijela i crvena koristila alternativne crvene dresove umjesto gostujucih plavih, bas bezveze i nelogicno
[uredio shitface - 23. svibnja 2011. u 02:07]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
23. svibnja 2011. u 02:10

hrvojeZ je napisao/la:

Ni meni isto nekad nije jasno zašto su svi igrači istog kluba isto odjeveni na terenu. Pa valjda znaju s kim igraju. Nek se obuku kako kojem igraču paše

Vidi cijeli citat

odmaze i pomaze je toliko relativan pojam u tom konktekstu u kojem ga koristis da je komicno da ne kuzis neke stvari. cistom logikom koliko ti pomaze bolja vidljivost svog igraca toliko ti odmaze losa vidljivost suparnickog jer gle cuda i njih se nesto pita na terenu a obrana se ne igra sama...

uostalom s cirkusantima nemam namjeru raspravljat... a bogami ni kvarit temu...


  • Najnovije
  • Najčitanije