Meridian Super liga Srbije 2007/08

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 28.07.2006.
Poruka: 729
20. listopada 2006. u 12:27
 
Partizan "poklonio" 2,5 miliona evra!
Od Dragan Štikovac | Postavljeno  Danas | Domaći Fudbal , Meridijan Prva Liga | Neocenjeno
 
Talentovani fudbaler OFK Beograda, Stefan Babović (19), nalazi se na korak od potpisivanja ugovora sa Viteseom, prema kojem će "romantičari" na ime obeštećenje dobiti čak 2,5 miliona evra!
 
Babović je pre nekoliko meseci posle nesporazuma sa trenerom Partizana  Miodragom Ješićem, dobio ispisnicu, te je odmah potpisao ugovor sa timom sa Karaburme.
 
Odlične igre talentovanog veznog igrača u dresu OFK-a i mlade reprezentacije Srbije, i mnoštvo postignutih golova, naveli su čelnike holandskog prvoligaša da upute ponudu za Stefana.
 
Babović bi već od zime mogao da se pridruži Danku Lazoviću u holandskom klubu, i nastavi karijeru u pravoj sredini za razvitak mladih fudbalera.
 
Neverovatno zvuči podatak da je Babovića OFK Beograd dobio bez ijednog dinara obeštećenje od Partizana, a da će za samo nekoliko meseci na njemu zaraditi višemilionsku sumu novca.
 
Sada se postavlja pitanje koliko je Ješić bio u pravu kada je držao Stefana na klupi i time mu pokazao izlazna vrata stadiona u Humskoj, jer su crno-beli izgubili čak 2,5 miliona evra na ovom igraču!
 
Podsetimo, tokom ovog leta Partizan je i pored brojnih interesovanja stranih klubova, uspeo da proda samo Miroslava Radovića, i to za 800.000 evra, tri puta manju sumu novca od one koju će "romantičari" dobiti za Babovića
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 28.07.2006.
Poruka: 729
20. listopada 2006. u 12:28
 
Kastiljo na ceni
Od Dragan Štikovac | Postavljeno  Danas | Domaći Fudbal , Meridijan Prva Liga | Neocenjeno
 
Iako se posle početnih mečeva za Crvenu Zvezdu činilo da Ekvadorac Alehandro Segundo Kastiljo neće predstavljati značajno pojačanje za šampiona, ubrzo je ovaj stameni vezni igrač svima dokazao suprotno.

Posle privikavanja na Srbiju, jezik, novi klub, trenera i saigrače, Kastiljo je iz meča u meč pružao sve bolje partije, te se s pravom može reći da je postao i okosnica veznog reda crveno-belih.

Usledio je meč na Kamp Nou u dresu reprezentacije Ekvadora protiv Brazila, koji je tamnoputi zadnji vezni odigrao na najvišem nivou, i dospeo u "žižu" interesovanja stranih klubova.

Kako saznajemo, zainteresovani klubovi su upravo iz španske lige, čiji su emisari gledali Kastilja u duelu sa Brazilom.

Na potezu je - Crvena Zvezda.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
20. listopada 2006. u 12:31
Gracanica je napisao/la:
 
Partizan "poklonio" 2,5 miliona evra!
Od Dragan Štikovac | Postavljeno  Danas | Domaći Fudbal , Meridijan Prva Liga | Neocenjeno

 
Talentovani fudbaler OFK Beograda, Stefan Babović (19), nalazi se na korak od potpisivanja ugovora sa Viteseom, prema kojem će "romantičari" na ime obeštećenje dobiti čak 2,5 miliona evra!
 
Babović je pre nekoliko meseci posle nesporazuma sa trenerom Partizana  Miodragom Ješićem, dobio ispisnicu, te je odmah potpisao ugovor sa timom sa Karaburme.
 
Odlične igre talentovanog veznog igrača u dresu OFK-a i mlade reprezentacije Srbije, i mnoštvo postignutih golova, naveli su čelnike holandskog prvoligaša da upute ponudu za Stefana.
 
Babović bi već od zime mogao da se pridruži Danku Lazoviću u holandskom klubu, i nastavi karijeru u pravoj sredini za razvitak mladih fudbalera.
 
Neverovatno zvuči podatak da je Babovića OFK Beograd dobio bez ijednog dinara obeštećenje od Partizana, a da će za samo nekoliko meseci na njemu zaraditi višemilionsku sumu novca.
 
Sada se postavlja pitanje koliko je Ješić bio u pravu kada je držao Stefana na klupi i time mu pokazao izlazna vrata stadiona u Humskoj, jer su crno-beli izgubili čak 2,5 miliona evra na ovom igraču!
 
Podsetimo, tokom ovog leta Partizan je i pored brojnih interesovanja stranih klubova, uspeo da proda samo Miroslava Radovića, i to za 800.000 evra, tri puta manju sumu novca od one koju će "romantičari" dobiti za Babovića
Vidi cijeli citat

Mislim da bi ovo bilo neozbiljno! Na osnovu jedne utakmice oni ga prodadose, pa to ima samo u Super Ligu ala superlaktikos! Salu na stranu, na bi bilo dobro da tako mlad ode.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.12.2005.
Poruka: 11.625
20. listopada 2006. u 18:03
Ma ko ce da da 2,5 milja za nekog tamo Babovica, sta je vama ljudi?!?
Opet neka novinarska patka, sta drugo...

nego, prica se da ce u Partizan stici novo pojacanje, onaj Rukavina iz mlade reprezentacije..zna li ko nesto vise o tome?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 16.12.2005.
Poruka: 11.280
20. listopada 2006. u 18:22
 2,5 milki?Mora da se salite...lakse je kupiti novinara za 100e pa da mu dize cenu svojim textovima
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 8.657
20. listopada 2006. u 18:35

 Da li je narucen tekst il ne to zna samo Milija i autor gore pomenutog.

Da je Babovic odigrao dobro u Svedskoj kod naseg prijatelja,  ziva je istina, svi smo gledali. Igrao je dobro par utakmica u dresu OFKe i to je sasvim dovoljno da dobije neku ponudu od nekog prosecno slabog evropskog tima koji ima love.

OFKa ce profitirati u svakom slucaju, a uprava Partizana pokazuje koliko je retardirana u svojoj sujeti.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
21. listopada 2006. u 01:32
20/10/2006 | Izvor: B92
Omladinci obezbedili drugu rundu
Miloš Bosančić
Miloš Bosančić

Omladinska reprezentacija Srbije (igrači mlađi od 19 godina) posle dve utakmice na kvalifikacionom turniru u Litvaniji obezbedila je plasman u sledeći krug takmičenja. U prvoj utakmici u Kaunasu naši omladinci bili su ubedljivi protiv vršnjaka iz Moldavije, 4:1 (2:0).

Golove za našu reprezentaciju postigli su Ubiparip u 4. Karišik u 33, i Miloš Živanović u 63. i 90.minutu, dok je strelac za Moldavce bio Bondarčuk u 55.minutu.

Selektor Zvonko Živković izveo je na teren ekipu u sastavu Knežević – Adamović, Karišik, Ivanović, Zlatković – Gulan, Vukobratović, Sulejmani (od 85. Vujaklija), Bosančić, Srećković (od 70. Milovac) – Ubiparip (od 52. Živanović).

Dva dana kasnije omladinci Srbije savladali su odgovarajuću selekciju domaćina Litvanije u Marijampolju sa 4:0 (1:0) i obezbedili jedno od prva dva mesta u grupi 12.

Na utakmici sa Litvanijom igrali su Knežević – Adamović, Zlatković, Ivanović, Karišik – Gulan, Vukobratović (od 80.Vuković), Bosančić (od 70. Ubiparip), Sulejmani, Srećković (od 35. Milovac) – Živanović.


Dragomir Vukobratović
Dragomir Vukobratović

Naša selekcija povela je u 38. minutu golom Sulejmanija, a u drugom poluvremenu golove su postigli Bosančić u 68, Milovac u 75. i Ubiparip u 86. minutu.

Srbija će u nedelju odigrati i poslednji meč prvog kruga kvalifikacija sa Hrvatskom, a obe selekcije već su osigurale nastavak kvalifikacionih borbi na proleće.

Iz ove kvalifikacione runde od 48 reprezentacija u takozvanu “elitnu rundu” plasiraće se 24 (po dve prvoplasirane iz 12 grupa), kojima će biti priključenje tri s najboljim koeficijentom i najuspešnija trećeplasirana selekcija. Pre Srbije i Hrvatske su plasman u ovu fazu obezbedili: Republika Irska, Holandija, Rusija, Slovačka, Škotska, Nemačka, Norveška, Portugal, Izrael, Švajcarska, Rumunija, Gruzija, Poljska i Švedska.

U “elitnoj rundi” (mora da se završi do 6. juna) u sedam grupa biće svrstano po četiri reprezentacije. Samo sedam prvaka obezbediće učešće na finalnom turniru, uz domaćina Poljsku, a završnica će biti odigrana od 16. do 27. jula sledeće godine.

Ekipe će biti podeljene u dve grupe, po četiri. Po dve prvolasirane igraće unakrsno u polufinalu, a potom pobednici za prvo, a poraženi za treće mesto. Polufinalisti i trećeplasirane ekipe po grupama sa finalnog turnira obezbediće plasman na Svetsko prvenstvo. Aktuelni prvak Evrope u konkurenciji igrača do 19 godina je Španija.
Priredio: Miloš Šaranović  
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
21. listopada 2006. u 01:33
Kakav je ovaj Vukobratovic, da li ga neko moze opisati kakav je tip igraca? Nisam ga do sada gledao. 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.03.2005.
Poruka: 10.655
21. listopada 2006. u 16:03

U nasoj ligi drugo kolo za redom SVE tekme 0-2 gola... SRAMOTA!!!!!!!

Posle se zale sto nema publike...plac majke Bozije...

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 23.02.2006.
Poruka: 2.603
21. listopada 2006. u 18:24


MIJATOVIĆ: JA SAM ODUVIJEK BIO HAJDUKOVAC



PREDRAG MIJATOVIĆ, sportski direktor madridskog Reala, u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju, pojasnio je zašto je umjesto u Hajduk otišao u Partizan, što misli o hrvatskoj reprezentaciji, te kakav mu je plan s Realom.

Prije više od 15 godina, Peđa je umjesto u Hajduk otišao u Partizan. Danas kaže kako je time napravio dobar potez.

"Bila je to dosta čudna epizoda. Ja sam od malena bio hajdukovac, eto, ne krijem. Ali, kad se transfer trebao realizirati, kad je praktički sve bilo gotovo, dobio sam upozorenja od nekih bliskih ljudi, pa i od ljudi iz Partizana, što bi se moglo dogoditi za godinu, dvije. Raspad stare Jugoslavije. U konačnici, mislim da sam napravio dobar potez. Pritom, moram naglasiti da su ljudi iz Hajduka bili fenomenalni, korektni, nisu mi stvarali probleme. Ponekad, kad o tome razmišljam, još uvijek mi je žao što je tako ispalo i što nisam nosio dres Hajduka." - ispričao je novinaru Slobodne.

Govoreći o hrvatskoj reprezentaciji kazao je kako mu se jako sviđa naša momčad. "Vrlo ozbiljna momčad koja nema velikih imena kao prije, ali su strašno brzo shvatili što znači moderan nogomet. Kad si svjestan da pobjeđuje momčad, a ne pojedinac, onda si na pravom putu." - rekao je Peđa dodajući kako je Hrvatska bila superiorna protiv Engleske te da vjeruje da će se plasirati na Europsko prvenstvo.

Mijatović je najavio i produženje ugovora s Davidom Beckhamom, te smatra kako Realov igrač zaslužuje biti u engleskoj reprezentaciji.
  • Najnovije
  • Najčitanije