MIJATOVIĆ: JA SAM ODUVIJEK BIO HAJDUKOVAC
PREDRAG MIJATOVIĆ, sportski direktor madridskog Reala, u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju, pojasnio je zašto je umjesto u Hajduk otišao u Partizan, što misli o hrvatskoj reprezentaciji, te kakav mu je plan s Realom.
Prije više od 15 godina, Peđa je umjesto u Hajduk otišao u Partizan. Danas kaže kako je time napravio dobar potez.
"Bila je to dosta čudna epizoda. Ja sam od malena bio hajdukovac, eto, ne krijem. Ali, kad se transfer trebao realizirati, kad je praktički sve bilo gotovo, dobio sam upozorenja od nekih bliskih ljudi, pa i od ljudi iz Partizana, što bi se moglo dogoditi za godinu, dvije. Raspad stare Jugoslavije. U konačnici, mislim da sam napravio dobar potez. Pritom, moram naglasiti da su ljudi iz Hajduka bili fenomenalni, korektni, nisu mi stvarali probleme. Ponekad, kad o tome razmišljam, još uvijek mi je žao što je tako ispalo i što nisam nosio dres Hajduka." - ispričao je novinaru Slobodne.
Govoreći o hrvatskoj reprezentaciji kazao je kako mu se jako sviđa naša momčad. "Vrlo ozbiljna momčad koja nema velikih imena kao prije, ali su strašno brzo shvatili što znači moderan nogomet. Kad si svjestan da pobjeđuje momčad, a ne pojedinac, onda si na pravom putu." - rekao je Peđa dodajući kako je Hrvatska bila superiorna protiv Engleske te da vjeruje da će se plasirati na Europsko prvenstvo.
Mijatović je najavio i produženje ugovora s Davidom Beckhamom, te smatra kako Realov igrač zaslužuje biti u engleskoj reprezentaciji.