Moira je napisao/la:
Čini mi se da je svaka sljedeća generacija sve više komotna. Sve mora biti servirano na pladnju. Roditelji uzimaju instrukcije i za klince u osnovnoj školi. Znam takve, a s obzirom da se radi o noramalnom, inteligentnom djetetu, na pitanje zašto instrukcije kad u programu ne postoji gradivo koje uz malu pomoć roditelja dijete ne može samo svladati, odgovor je da su mu ocjene bolje kad ima instrukcije. Ako je i roditeljima cilj samo rezultat, a put do njega nebitan, onda se ne treba čuditi što klinci traže da sve bude jasno, jednostavno i točno prema njihovim očekivanjima, a sve van toga je razlog za demonstracije. Vidi cijeli citat
ja bih to proširio i u druge sfere života...
englezi imaju dobru sintagmu koju ne znam baš najpreciznije prevesti na rvacki... sense of entitlement...
Ja to osjećam kod mlađih generacija ( ne kod svih, ali dobrim dijelom).
To je moj subjektivni dojam da se mlađi (jer smo i mi još uvijek mladi

) prema mnogim stvarima odnose kao da im po nekom, samo njima jasnom pravu, prirodno pripada, kao da je jasno da je nekakav uspjeh neizbježan i da što sad netko nešto prigovara, kad je on/ona "zaslužila" TO.