DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
28. svibnja 2012. u 16:40
citajuci vas, covjek nezna zasto bi itko nabavio macku...
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
28. svibnja 2012. u 17:06
Phobe ja Grobar!?
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.991
28. svibnja 2012. u 17:45
Moira je napisao/la:
Čini mi se da je svaka sljedeća generacija sve više komotna. Sve mora biti servirano na pladnju. Roditelji uzimaju instrukcije i za klince u osnovnoj školi. Znam takve, a s obzirom da se radi o noramalnom, inteligentnom djetetu, na pitanje zašto instrukcije kad u programu ne postoji gradivo koje uz malu pomoć roditelja dijete ne može samo svladati, odgovor je da su mu ocjene bolje kad ima instrukcije. Ako je i roditeljima cilj samo rezultat, a put do njega nebitan, onda se ne treba čuditi što klinci traže da sve bude jasno, jednostavno i točno prema njihovim očekivanjima, a sve van toga je razlog za demonstracije. 
Vidi cijeli citat



smanjuje se to svakom generacijom


meni su igrom slucaja dosli u ruke udzbenici za povijest za klasicne gimnazije tamo iz 50-tih... shvatio sam da je program moje gimnazije 40 godina poslije pitxkin dim... mi smo Stogodisnji rat spomenuli ovlas, debili Francuzi i debili Englezi se nesto tuku i sto godina nema pobjednika... u onom udzbeniku se pisalo natenane o uzrocima rata, tko ratuje, gdje se ratuje, tijek rata, nabrojane su sve moguce promjene ratne srece, opisan ulazak Henryja V. u Pariz i krunjenje njegovog malog sina za kralja Francuske, pa francuska protuofenziva, Ivana Orleanska i konacna francuska pobjeda... uglavnom, vise nego sto sam ja naucio za fakultetski ispit iz Srednjeg vijeka


vidio sam da je slicno bilo i s latinskim, jer oni su stvarno ucili na pamet stotine sentencija, raznih gramatickih nastavaka, ma uzas


2000. sam predavao povijest u nekoj skoli i dozivio sam totalni sok kad sam po prvi put uzeo udzbenik za osmi razred: ono, tanka knjizica, prepuna slika, slikovnica, ako lekcija ima vise od 15 recenica, onda se to predaje u dva sata, sve podebljano, uokvireno sto je potrebno naucit/zapamtit... ono, mala knjizica za "jednostavnije"


cini mi se da je to bilo neko prijelazno razdoblje jer je udzbenik za peti razred napisala moja prof. s faksa (inace nenormalna osoba kod koje sam polagao osnove hetitskog i staroperzijskog ): ajde, moze proci, no natrpala je knjigu nekakvim besmislenim detaljima koje sam ja odbijao uopce tumaciti djeci od 11 godina (koliko vec imaju u petom razredu). Ono, detaljni popisi upravljackih struktura u Ateni i Sparti, sve sa orginalnim grckim izrazima i to... ja sam klincima nekako objasnio razliku izmedju demokracije i aristokracije i to je bilo to. No, ne lezi vraze, taman u skolu dosla neka inspekcija iz Ministarstva i pregledavaju oni moje biljeske, djacke biljezice i nema tamo spomena o spartanskim eforima i slicnim pizdekima, pa kako to, to je dio gradiva... i krenuo ja njima objasnjavat da je meni suludo djecu od 11 godina zamarat s tim glupostima. Oni znaju osnove, no ne branim ja njima da sami nesto procitaju ili pitaju ako ih zanima. Ma kako si ja to zamisljam, ovo-ono, nastavno gradivo i slicne spike... neki cica od 65 godina... i onda sam mu reko da je pisac udzbenika mentalno bolesna osoba i da meni ni na faksu nisu trebali grcki nazivi za funkcije sudaca u Sparti, pa nece ni onima koje ja poducavam. I tako se to nekako zavrsilo...
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.991
28. svibnja 2012. u 17:52
inace, sve zavisi od predavaca: imas one arhaicne tipove koji se zavuku u svoju katedru i 45 minuta diktiraju, klinci ispisu dvije stranice u biljeznicu i tako to ide, bubas stotine datuma i godina na pamet i to je onda povijest... onda imas novu generaciju, koja sve pretvori u totalni spektakl, s recitacijama, video prilozima, glazbenim prilozima, slikama, ovo-ono, traze aktivno sudjelovanje ucenika... buduci da osobno znam osobu koja je prije par godina dobila katedru nastave povijesti (doticna pripada drugoj struji), mogu reci da ce trebat jos jedno 20 godina da se dogodi kompletna smjena generacija i da "diktati" odu u penziju


to je sto se tice povijesti. U hrvatskom jeziku neke modernizacije ne mozes imat: sto god da se desi, uvijek ces imat i Č i Ć i IJE i JE i Voltairea i Krlezu i Kiklopa... sorry, to su jednostavno temelji obrazovanja i od toga ne bi trebalo imati odstupanja ni pedalj
[uredio ian wright - 28. svibnja 2012. u 17:53]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
28. svibnja 2012. u 17:55

poserem se i na jovanovica. evo mrtav hladan je izjavio za neka konkretna pitanja koja su pitanja zdravog razuma da nisu jasna. 

pa jel cilj skolovat knjiske kretene ili inteligentne ljude?

pa ako mu to nije jasno, nek da otkaz jer takav kreten nema sto radit na mjestu ministra... najlakse je stat na stranu bijesne mase...

coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
28. svibnja 2012. u 17:58
bojangles je napisao/la:
e da,...našao sam divljaka psetovlasnika na mobitel...zaprijetio sudskom tužbom...i mogu vam sa zadovoljstvom reći kako se dotični ukakio u gaće,moli me i preklinje da to ne činim,te jednako preklinje da se nađemo kod njega u uredu 'da sve razjasnimo'

e pa ovako ćemo s dotičnim,ja odlučih:ako ne želi da ga tužim na 50 000 kn zbog duševne boli,morat će uplatiti 5000 kn u dom za djecu bez roditelja u Lovranu,a morat će i tigra dati na pregled kod mog prijatelja veterinara,te ako monstrum nije za uspavljivanje morat će 24 sata biti na lancu.

mislim da je prijedlog korektan,što se vama čini?
Vidi cijeli citat


I to sve jer te džukela natjerala da plešeš pred ženom ko John Travolta ?
Ceterum censeo HNLem esse delendam
coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
28. svibnja 2012. u 18:05
Marko Marušić je napisao/la:

poserem se i na jovanovica. evo mrtav hladan je izjavio za neka konkretna pitanja koja su pitanja zdravog razuma da nisu jasna. 

pa jel cilj skolovat knjiske kretene ili inteligentne ljude?


Vidi cijeli citat


Cilj je biti populist, što znači besramno podilaziti neobrazovanim širokim narodnim masama bez obzira na posljedice....
Ceterum censeo HNLem esse delendam
Kauboj
Kauboj
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 30.12.2003.
Poruka: 22.210
28. svibnja 2012. u 18:55
Marko Marušić je napisao/la:
citajuci vas, covjek nezna zasto bi itko nabavio macku...
Vidi cijeli citat


Ne nabaviš ti mačku; mačka nabavi tebe.
I am going to space, and when I come back I have to pick up poodle crap.
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
28. svibnja 2012. u 19:02
bojangles je napisao/la:
e da,...našao sam divljaka psetovlasnika na mobitel...zaprijetio sudskom tužbom...i mogu vam sa zadovoljstvom reći kako se dotični ukakio u gaće,moli me i preklinje da to ne činim,te jednako preklinje da se nađemo kod njega u uredu 'da sve razjasnimo'

e pa ovako ćemo s dotičnim,ja odlučih:ako ne želi da ga tužim na 50 000 kn zbog duševne boli,morat će uplatiti 5000 kn u dom za djecu bez roditelja u Lovranu,a morat će i tigra dati na pregled kod mog prijatelja veterinara,te ako monstrum nije za uspavljivanje morat će 24 sata biti na lancu.

mislim da je prijedlog korektan,što se vama čini?
Vidi cijeli citat

Ma bas nesto verujem da se taj lik ukakio u gace od straha od tvoje tuzbe....
Ali mora mu se priznati da je smislio pravu taktiku...kao eto uplasio se tuzbe (tuzbe zbog dusevne boli) pa te lepo poziva KOD SEBE na kafu i pice da razjasnite stvari....
Ne idi gazda,ako Ti je zivot mio....nemoj da te posle skupljaju sa poda u delovima......imam neki osecaj za filing, da ce te tamo cekati jos jedno 2 takve dzukele i onda ce pitanje biti : Hoces li me tuziti ili ih pustam?...a tamo nema gde da se bezi...
...
Nego koji je to dokaz kod sudije, da te stvarno zabolela dusa???
Ono, kapiram da mu doneses upiasne ili usrane gace, sto je jasan znak da si se stvarno uplasio (ja se prvi bojim dzukela)...ali kako dokazati da te dusa boli...ili za pocetak kako dokazati da uopste i imas (imamo) dusu?
Kao u onom vicu :

Dolijao ciga u zatvor....Kako je dosao u celiju, tako su ostali zatvorenici poceli da ga merkaju...
U tom trenutku rece mu glavni baja:-"Cigo posto si nov ovde, skidaj gace da te jebemo, ti si sada nasa fuxa!"
Ciga:-"Nemojte mene braco, joj ku ku..imam zena deca ja sam jos mlad za te stvari.
-"Ma sa nema cigo rasprave, bices jeben i to ti je tako! Ali hajde da ti malo olaksamo za prvi put, evo ti malo vazelina da te manje boli!"
Daju oni njemu vazelin, a oni poskidase gace i kretose da ostre kite.
Kada odjednom sok, pogledaju oni cigu a on uzeo vazelin, premazao grudi i trlja ih!!!
Dobaci mu 1 odmah:-"Sta radis to glupa ciganstura, nije to za to! Nemamo mi toga na tone ovde da bi se ti lipicanimo"
Ciga:-"Aj braca, guza ce prodje al' dusa nece"

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
28. svibnja 2012. u 19:45
Kajboje,što bi se desilo u Čemerici da te,dok mirno šećeš ulicom,iz nekog vrta zaskoči i napadne divlja džukela?

Za ozbač te pitam kako bi ti postupio,iz pozicije oca,i iz pozicije nekog tko je donedavno imao psa...??
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
  • Najnovije
  • Najčitanije