Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
danas u 16:33

Ja bi ovako:

                  Livaković

Jakić - Šutalo - Vušković - Stanišić

            Mario P. - Sučić P.

       Fruk - Sučić L. - Baturina

                  Matanović

Eventualno ako ima šanse da ga vratimo u formu iako ne vjerujem u to, onda Gvardiol na lijevog beka, Stanišić natrag na desnog beka, a Jakić u sredinu umjesto Marija P. 

Da moram pogađat, rekao bih da će biti:

                   Livaković

Stanišić - Šutalo - Pongračić - Gvardiol

           Modrić - Kovačić

 Kramarić - Baturina - Perišić

                    Budimir

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.085
danas u 16:34

Da, nerealni.

 

Kao da netko pise "samljet cemo Portugal, oni su nista za nas" pa kao prepotentno.

 

Zamjena teza kao i uvijek. Pa valjda smo dovoljno jaki za Panamu i Ganu, ili sad ni njih ne mozemo jer "vracamo se u realnost".

 

Pojedini HR navijaci godinama pate od "vracanja u realnost" pa su neki kao sa veseljem docekali pad rukometne reprezentacije i "vracanje u realnost" samo ih nema zadnje dvije godine, cekaju prvo Dagurovo posrtanje da opet pocnu o "realnosti i nasim limitima".

 

Nitko ne ocekuje "moramo pobijediti Portugal", mi komentiramo nasu igru koja je losa i znamo da moze bolje. I imamo sasvim dobru reprezentaciju, spominjanje medalja je navijacka neobjektivnost ali vrlo je jasno sudeci po komentarima, da nitko to ne ocekuje. Prodji skupinu i sto bude dalje, mozda nas Portugal nabuba sa 3-4 gola a mozda bude i nas recept iz Katara. Valjda smo pokazali da mozemo, a ni u Kataru nismo igrali bog zna sta dobro.

 

cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.518
danas u 16:37

Ciferšlus je napisao/la:

Pojedini HR navijaci godinama pate od "vracanja u realnost" pa su neki kao sa veseljem docekali pad rukometne reprezentacije i "vracanje u realnost" samo ih nema zadnje dvije godine, cekaju prvo Dagurovo posrtanje da opet pocnu o "realnosti i nasim limitima".

Vidi cijeli citat

jedan se zove kljaić, drugi červar …

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
Lukkk
Lukkk
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.03.2025.
Poruka: 1.462
danas u 16:39

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila. Osvojili dvije medalje na prosla dva prvenstva pa sad se ocekuje da mi nesto razvaljujemo. Pa ako ne moze Modric, onda ce Misic ili Stojkovic.... jer su oni isto sila.

Cudi me to malo. I ja sam opijen srecom zbog srebra i bronce ali i jako svjestan da je to bilo to. Sad ponovo vracanje na staro, srecu kad se plasiramo na veliko i natjecanje i ispadanje u grupnoj fazi, kao i puno puta do sad. I zato ne ocekujem. Ne puno, nego nista. Meni je svaki nas bod ko kuca. A vi se slobodna zanosite Misicem, Stojkovicem, Smolcicem. 

Uvijek su bolji oni kojih nema. Usput, za sve vas koji spominjete Smolcica, a ima vas koji to radite u 9 od 10 postova koje upisete, molio bih vas da pogledate njegovih dvadesetak minuta koje je odigrao u najdrazem dresu. Dakle, zadnjih desetak minuta protiv Farskih otoka u gostima, i zadnjih desetak protiv Brazila. Molim vas pogledajte to ponovo i fokusirajte se na Smolcica i poslije mi napisite ovdje sto ste primjetili, te zasto bi i vi radije stavili Jakica na beka. 

Ja sam ponovo pogledao utakmicu protiv Paname. Nije bilo toliko lose koliko je izgledalo uzivo. Nismo mi bas puno grijesili. Dva napada i jedan gol, jako ubojito. Da je Marco zabio drugi pricali bi drugu pricu. Mene najvise veseli nula primljenih golova. Znam da je to Panama ali mi dugo nismo imali clan sheet. To sto mi navijacki podcjenjujemo Panamu podsjeca na to kako su nas podcjenjivali engleski navijaci. To sto su oni slabija ekipa na papiru ne znaci da nece skupo prodati svoju kozu i da nece ginuti i da ne mogu izvuci rezultat. Netko je prije utakmice napisao da ce to biti kao protiv Farskih otoka, jedan gol uvaljati i to je to. Tako se na kraju i igraju ziher utakmice na rezultat. 

Ja bih bio presretan da ne primimo gol protiv Ghane. Smatrao bih to velikim uspjehom kao i plasman dalje. Ako i prodjemo dalje, mi necemo daleko. Najvjerojatnije cemo ispasti u prvoj sljedecoj utakmici. Ne vidim kako bi mogli proci Portugal ili Spanjolsku. I to je ok. Ja bas ne padam na floskule da je u knockout fazi sve moguce. Ali ako konacno nadjemo recept za zakljucati obranu, bit cemo tvrdji orah, napraviti zesci otpor.

Vidi cijeli citat

Plasman na prvenstvo i ispadanje u grupnoj fazi nije bio standard nikad, nadam se da nikad ni nece biti.

Ovo ostalo ne vrijedi ni komentirat, cisto post da ispadnes drugaciji, a vjerovatno ni sam ne razmisljas tako.

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.085
danas u 16:42

Cervar je samo ljubomoran, kao i ostatak hrvatske struke. 

 

Ako nekad HNS angazira strucnjaka iz inozemstva, i nogometna struka ce popizditi. Jer svi oni stoje u redu za izbornicko mjesto, a Dalic oduzio pa oduzio, sad im i on vec ide na jetru.

 

 

blaise091
blaise091
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.05.2016.
Poruka: 3.277
danas u 16:47

 Pa meni je prolazak grupe prije kad su dvije ekipe isle bia fin uspjeh, sad kad idu 2/3 3-plasiranih dalje i na SP i na EP mi je to malo meh. Reka bi da bi trebali ipak imat ocekivanja prolaska grupe s obzirom na kadar. No svaka pobjeda u nokaut fazi je po meni fin uspjeh.

cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.518
danas u 16:55

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
bobrock
bobrock
Željan dokazivanja
Pristupio: 29.04.2008.
Poruka: 202
danas u 17:05

Ajduk1911 je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila.....

Vidi cijeli citat


Nerealni smo jer očekujemo da nas ne prebije Panama koja ima čitavih 0 igrača u top 5 liga i to bez par bitnih igrača u prvih 11.

Onaj Cristian Martinez koji je protiv nas izgledao kao Messi igra za ekipu koja je u donjem dijelu izraelske lige, najbolji igrači im igraju u puno slabijim ligama u odnosu na naše igrače, ali evo, mi bi trebali bit sretni jer nismo primili gol protiv takve reprezentacije.

Evo ja ti mogu predložit da umjesto tih 20 minuta pogledaš 2000 minuta Smolčića u Comu i onda to usporediš sa čitavih 90 minuta Jakića u Augsburgu na desnom beku.

Ova "utakmica na rezultat" je podsjetila na onu protiv Albanije, 0 kontrole i visi nam gol svaki napad, ali ovaj put smo se izvukli.

Hrvatska je pokazala i dokazala zadnjih 10 godina da se može nosit sa najjačim ekipama bez problema, pokazala je to i u prvoj utakmici (- prekidi) i slavit 1 bod kao da smo mi neki Curacao ili Haiti je smiješno.

 

 

Vidi cijeli citat


Dragi moj prijatelju, ja se ne slazem s tobom. 

Igrom slucaja pogledao sam vise utakmica Coma proslu sezonu. Nije Smolcic uopce bio nesto narocito u 'Walking football' ligi Serie A. Nije imao puno prilike braniti brze prodore po krilu. Timski se Como dobro branio i dobro su igrali posjed lopte. Ali ovdje ne igraju ni Como ni Augsburg. Ovo je sasvim drugi par rukava. Isto tako (ako si dovoljno star) mogli bi se sjetiti Aljose Asanovica i njegovih igara u Napoliju u odnosu na njegove igre reprezentaciji. Nije to isto. Ti slobodno razmisljaj zasto to nije isto. Smolcic je prespor za beka. I kad udje u rastimanu neuigranu ekipu reprezentacije, pobjegne mu igrac za kojeg je direktno odgovoran. To bi protiv Engleza i svih ovih crnih atleta iz nase grupe bilo pogubno. Vidjelo se to u onih 20ak minuta sto sam gore napisao. Ne zelim blatiti momka, mozda decko bude super u buducnosti, ali sad nije na nivou za ovo natjecanje.

Hrvatska je u zadnjih deset godina dokazala i pokazala da moze i primiti 6 golova od Spanjolske, po cetiri od Portugala i Francuske....da moze izgubiti od Madjarske, Slovenije. Da moze ne pobijediti Albaniju, usahlu Italiju.... Uostalom pogledaj nas ukupan omjer s tim velikim reprezentacijama. Jednom smo pobijedili Engleze u zadnjih 10 godina dok su oni nas dobili vise puta. Jednom smo dobili Spanjolce dok su oni nas vise puta. Belgiju izbacili nerijesenim ishodom kao i Brazil. Portugal dobili u za njih nebitnoj utakmici a oni nas razvale skoro svaki put. 

Mi smo bili dobri do prije 4 godine i nakon finala lige nacija mi smo u slobodnom padu. Sad treba prihvatiti novu realnost, takvi smo kakvi smo i treba nas veseliti i pobjeda i cista mreza protiv Paname. Gubili smo mi i od Makedonije koja je isto imala jednog i pol igraca. Pa jbg, Nikola Krstovic iz Atalante i Crne Gore nam je skolovao Sutala i Caletu u Podgorici.... tu smo utakmicu isto mogli izgubiti, ali srecom pa nismo.

bobrock
bobrock
Željan dokazivanja
Pristupio: 29.04.2008.
Poruka: 202
danas u 17:11

Lukkk je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa....

Vidi cijeli citat

Plasman na prvenstvo i ispadanje u grupnoj fazi nije bio standard nikad, nadam se da nikad ni nece biti.

Ovo ostalo ne vrijedi ni komentirat, cisto post da ispadnes drugaciji, a vjerovatno ni sam ne razmisljas tako.

Vidi cijeli citat


Nije bio standard? 2000 nismo se plasirali na Euro, 2002 ispali u grupi, 2004 ispali u grupi, 2006 ispali u grupi, 2010 nismo se plasirali, 2012 ispali u grupi, 2014 ispali u grupi, 2008, 2016, 2021 ispali u prvoj sljedecoj utakmici nakon grupe. Ne, nama je standard finale jbg

 

[uredio bobrock - 26. lipnja 2026. u 17:11]
pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
danas u 17:15

bobrock je napisao/la:

Nije bio standard? 2000 nismo se plasirali na Euro, 2002 ispali u grupi, 2004 ispali u grupi, 2006 ispali u grupi, 2010 nismo se plasirali, 2012 ispali u grupi, 2014 ispali u grupi, 2008, 2016, 2021 ispali u prvoj sljedecoj utakmici nakon grupe. Ne, nama je standard finale jbg

Vidi cijeli citat


Točno. 

Standard prolaska grupe na više manje svakom natjecanju je postavio Dalić. Kao i snove o polufinalima i finalima. 

Nažalost, ti visoki standardi će ga kad tad doći glave, jer će se osmina finala ili četvrtfinale nakon svih uspijeha u zadnjih 8 godina, prezentirati kao ništa posebno.

 

  • Najnovije
  • Najčitanije