bobrock je napisao/la:
Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila. Osvojili dvije medalje na prosla dva prvenstva pa sad se ocekuje da mi nesto razvaljujemo. Pa ako ne moze Modric, onda ce Misic ili Stojkovic.... jer su oni isto sila.
Cudi me to malo. I ja sam opijen srecom zbog srebra i bronce ali i jako svjestan da je to bilo to. Sad ponovo vracanje na staro, srecu kad se plasiramo na veliko i natjecanje i ispadanje u grupnoj fazi, kao i puno puta do sad. I zato ne ocekujem. Ne puno, nego nista. Meni je svaki nas bod ko kuca. A vi se slobodna zanosite Misicem, Stojkovicem, Smolcicem.
Uvijek su bolji oni kojih nema. Usput, za sve vas koji spominjete Smolcica, a ima vas koji to radite u 9 od 10 postova koje upisete, molio bih vas da pogledate njegovih dvadesetak minuta koje je odigrao u najdrazem dresu. Dakle, zadnjih desetak minuta protiv Farskih otoka u gostima, i zadnjih desetak protiv Brazila. Molim vas pogledajte to ponovo i fokusirajte se na Smolcica i poslije mi napisite ovdje sto ste primjetili, te zasto bi i vi radije stavili Jakica na beka.
Ja sam ponovo pogledao utakmicu protiv Paname. Nije bilo toliko lose koliko je izgledalo uzivo. Nismo mi bas puno grijesili. Dva napada i jedan gol, jako ubojito. Da je Marco zabio drugi pricali bi drugu pricu. Mene najvise veseli nula primljenih golova. Znam da je to Panama ali mi dugo nismo imali clan sheet. To sto mi navijacki podcjenjujemo Panamu podsjeca na to kako su nas podcjenjivali engleski navijaci. To sto su oni slabija ekipa na papiru ne znaci da nece skupo prodati svoju kozu i da nece ginuti i da ne mogu izvuci rezultat. Netko je prije utakmice napisao da ce to biti kao protiv Farskih otoka, jedan gol uvaljati i to je to. Tako se na kraju i igraju ziher utakmice na rezultat.
Ja bih bio presretan da ne primimo gol protiv Ghane. Smatrao bih to velikim uspjehom kao i plasman dalje. Ako i prodjemo dalje, mi necemo daleko. Najvjerojatnije cemo ispasti u prvoj sljedecoj utakmici. Ne vidim kako bi mogli proci Portugal ili Spanjolsku. I to je ok. Ja bas ne padam na floskule da je u knockout fazi sve moguce. Ali ako konacno nadjemo recept za zakljucati obranu, bit cemo tvrdji orah, napraviti zesci otpor.
Plasman na prvenstvo i ispadanje u grupnoj fazi nije bio standard nikad, nadam se da nikad ni nece biti.
Ovo ostalo ne vrijedi ni komentirat, cisto post da ispadnes drugaciji, a vjerovatno ni sam ne razmisljas tako.