Nasušno je potrebno započet novi ciklus s novim izbornikom i stručnim stožerom te bez zaslužnih iz 2018. Ovo više ne ide. Jedino što nas je spasilo poraza sinoć je činjenica da je Panama kvalitetom u rangu HNL momčadi srednjeg ranga, no za razliku od nas imaju jasne mehanizme u igri, izrađene akcije i vidi se potpis izbornika. Kod nas toga nema. Čitav Dalićev opus svodi se na onu - drž' vodu dok majstori odu, što je donekle funkcioniralo, uz puno sreće i muke, do 2022. nakon čega nositelji Dalićeve Hrvatske se ili opraštaju ili doživljavaju slobodni pad što se tiče forme i neminovne spreme.
Dalić i njegov stožer ne znaju šta bi s mladima, ne njuše se, ne razumiju, nema nikakvu ideju i bilo bi pošteno da se poslije ovog sindikalnog izleta u Ameriku oprosti i prihvati jednu od onih lukrativnih ponuda s arapskog poluotoka. Nedopustivo je da njegov prvi pomoćnik nakon 4 primljena gola od Engleza govori da je problem u "karakteru", a ne činjenici da mi već godinama nemamo uigrane prekide.
Nema mi smisla sada upirati u ovog ili onog igrača kad izuzev četvorice, petorice, svi drugi se ubacuju vehementno u igru kako se koji od trojca Ćorluka-Dalić-Olić dosjeti. Vidi se neuigranost, kaos, igrači se ne razumiju i nema smisla više ovog mučenja. Jedino što nas koči da otpočnemo tu dugo najavljivanu smjenu generacija je proširenje natjecanja koja uz dobru dozu sreće su dosad maskirala očite mane koje vani svi odreda poentiraju i vide od Marce, Asa, Gazzette, L'Equipa, samo mi ovdje živimo u nekom bubbleu ko u Pjongjongu gdje ispada da je sve u redu. Nije u redu, nije dobro već dugo i da, ima života i poslije Modrića, Dalića i Perišića. Možda neće biti medalja, ali neće bit ni ovog brukanja.
Ono što je ova utakmica još pokazala je da su kritike na račun Vuškovića i bavljenje tim mladićem zadnjih tjedan dana bile posve neosnovane. Ništa on lošije ne bi sinoć odigrao od Pongračića ili Gvardiola, a donio bi nam i dimenziju više u napadu. Tu je također falio i Petar Sučić jer još iz Dinama on i Baturina imaju jasno uigrane mehanizme u napadu, ali eto bila je Lukina 200. pa je bio red da to proslavi u krugu obitelji i kumova.
Nemam nikakva očekivanja za dalje, samo se nadam da će razum prevladat i od jeseni započinje novi ciklus hrvatskog reprezentativnog nogometa jer je krajnje vrijeme, a velikanima svaka čast i slava, i pokoja tribina.
Uz to, mislim da bi kombinirana HNL ekipa sinoć dobila Panamu 2:0.
[uredio Petokolonaš - 24. lipnja 2026. u 09:54]