SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

jorko_furiv
jorko_furiv
Željan dokazivanja
Pristupio: 16.09.2025.
Poruka: 113
24. lipnja 2026. u 09:36

CROphantom93 je napisao/la:

Za kraj ove večeri samo ću reci, a vi me slobodno ispljujte, da je protiv ovih Panamaca bio dostupan Mišić, ovi nebi znali što ih je snašlo u vezi. 

 

Druga stvar, nevođenje Smolčića je epski glupa odluka, imali bi opciju Stanisica lijevo, a njega desno, ovako palimo svijeće na kamenitim vratima da se Gvardiol čudesno digne preko noci ili Perija igra beka.

Vidi cijeli citat


Mišićev problem je njegova statistika pokonjenih lopti protivniku. Barem 5 po utakmici.

Mislim da se tempira forma za finale i cilja protivnik u knock out fazi. Moramo izbjeći Portugal a Gvardiol i Kovačić idu na klupu protiv Gane.

The Phantom
The Phantom
Moderator
Pristupio: 19.09.2010.
Poruka: 43.726
24. lipnja 2026. u 09:42

Loša partija,ako se ponovi onda ide poraz protiv Gane. 

Sad sam gledam, šta će ti onda jedan Fruk, bolje je imati rezervnog beka npr. 

I wear a mask. And that mask, it's not to hide who I am, but to create what I am.
Petokolonaš
Petokolonaš
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 24.06.2026.
Poruka: 6
24. lipnja 2026. u 09:51

Nasušno je potrebno započet novi ciklus s novim izbornikom i stručnim stožerom te bez zaslužnih iz 2018. Ovo više ne ide. Jedino što nas je spasilo poraza sinoć je činjenica da je Panama kvalitetom u rangu HNL momčadi srednjeg ranga, no za razliku od nas imaju jasne mehanizme u igri, izrađene akcije i vidi se potpis izbornika. Kod nas toga nema. Čitav Dalićev opus svodi se na onu - drž' vodu dok majstori odu, što je donekle funkcioniralo, uz puno sreće i muke, do 2022. nakon čega nositelji Dalićeve Hrvatske se ili opraštaju ili doživljavaju slobodni pad što se tiče forme i neminovne spreme.

Dalić i njegov stožer ne znaju šta bi s mladima, ne njuše se, ne razumiju, nema nikakvu ideju i bilo bi pošteno da se poslije ovog sindikalnog izleta u Ameriku oprosti i prihvati jednu od onih lukrativnih ponuda s arapskog poluotoka. Nedopustivo je da njegov prvi pomoćnik nakon 4 primljena gola od Engleza govori da je problem u "karakteru", a ne činjenici da mi već godinama nemamo uigrane prekide.

Nema mi smisla sada upirati u ovog ili onog igrača kad izuzev četvorice, petorice, svi drugi se ubacuju vehementno u igru kako se koji od trojca Ćorluka-Dalić-Olić dosjeti. Vidi se neuigranost, kaos, igrači se ne razumiju i nema smisla više ovog mučenja. Jedino što nas koči da otpočnemo tu dugo najavljivanu smjenu generacija je proširenje natjecanja koja uz dobru dozu sreće su dosad maskirala očite mane koje vani svi odreda poentiraju i vide od Marce, Asa, Gazzette, L'Equipa, samo mi ovdje živimo u nekom bubbleu ko u Pjongjongu gdje ispada da je sve u redu. Nije u redu, nije dobro već dugo i da, ima života i poslije Modrića, Dalića i Perišića. Možda neće biti medalja, ali neće bit ni ovog brukanja. 

Ono što je ova utakmica još pokazala je da su kritike na račun Vuškovića i bavljenje tim mladićem zadnjih tjedan dana bile posve neosnovane. Ništa on lošije ne bi sinoć odigrao od Pongračića ili Gvardiola, a donio bi nam i dimenziju više u napadu. Tu je također falio i Petar Sučić jer još iz Dinama on i Baturina imaju jasno uigrane mehanizme u napadu, ali eto bila je Lukina 200. pa je bio red da to proslavi u krugu obitelji i kumova. 

Nemam nikakva očekivanja za dalje, samo se nadam da će razum prevladat i od jeseni započinje novi ciklus hrvatskog reprezentativnog nogometa jer je krajnje vrijeme, a velikanima svaka čast i slava, i pokoja tribina.

Uz to, mislim da bi kombinirana HNL ekipa sinoć dobila Panamu 2:0.

[uredio Petokolonaš - 24. lipnja 2026. u 09:54]
nkvihorfan
nkvihorfan
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 15.08.2013.
Poruka: 17
24. lipnja 2026. u 09:52

To je sve mlitavo, treba popraviti duel igru, a za to ti treba voljni moment uparen sa brzinom...Jednostavno svaka ničija lopta postaje tuđa...Neće nama promjena formacije donijeti neke velike promjene. Možda bi trebalo ubaciti nekog "luđaka" u igru (jedini koji mi pada na pamet je Jakić), čisto da pokažemo malo krvi...

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.448
24. lipnja 2026. u 09:53

nkvihorfan je napisao/la:

To je sve mlitavo, treba popraviti duel igru, a za to ti treba voljni moment uparen sa brzinom...Jednostavno svaka ničija lopta postaje tuđa...Neće nama promjena formacije donijeti neke velike promjene. Možda bi trebalo ubaciti nekog "luđaka" u igru (jedini koji mi pada na pamet je Jakić), čisto da pokažemo malo krvi...

Vidi cijeli citat

Ovakve ideje pokazuju da Dalić ipak nema najluđe.

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.577
24. lipnja 2026. u 10:01

Petokolonaš je napisao/la:

Nasušno je potrebno započet novi ciklus s novim izbornikom i stručnim stožerom te bez zaslužnih iz 2018. Ovo više ne ide. Jedino što nas je spasilo poraza sinoć je činjenica da je Panama kvalitetom u rangu HNL momčadi srednjeg ranga, no za razliku od nas imaju jasne mehanizme u igri, izrađene akcije i vidi se potpis izbornika. Kod nas toga nema. Čitav Dalićev opus svodi se na onu - drž' vodu dok majstori odu, što je donekle funkcioniralo, uz puno sreće i muke, do 2022. nakon čega nositelji Dalićeve Hrvatske se ili opraštaju ili doživljavaju slobodni pad što se tiče forme i neminovne spreme.

Dalić i njegov stožer ne znaju šta bi s mladima, ne njuše se, ne razumiju, nema nikakvu ideju i bilo bi pošteno da se poslije ovog sindikalnog izleta u Ameriku oprosti i prihvati jednu od onih lukrativnih ponuda s arapskog poluotoka. Nedopustivo je da njegov prvi pomoćnik nakon 4 primljena gola od Engleza govori da je problem u "karakteru", a ne činjenici da mi već godinama nemamo uigrane prekide.

Nema mi smisla sada upirati u ovog ili onog igrača kad izuzev četvorice, petorice, svi drugi se ubacuju vehementno u igru kako se koji od trojca Ćorluka-Dalić-Olić dosjeti. Vidi se neuigranost, kaos, igrači se ne razumiju i nema smisla više ovog mučenja. Jedino što nas koči da otpočnemo tu dugo najavljivanu smjenu generacija je proširenje natjecanja koja uz dobru dozu sreće su dosad maskirala očite mane koje vani svi odreda poentiraju i vide od Marce, Asa, Gazzette, L'Equipa, samo mi ovdje živimo u nekom bubbleu ko u Pjongjongu gdje ispada da je sve u redu. Nije u redu, nije dobro već dugo i da, ima života i poslije Modrića, Dalića i Perišića. Možda neće biti medalja, ali neće bit ni ovog brukanja. 

Ono što je ova utakmica još pokazala je da su kritike na račun Vuškovića i bavljenje tim mladićem zadnjih tjedan dana bile posve neosnovane. Ništa on lošije ne bi sinoć odigrao od Pongračića ili Gvardiola, a donio bi nam i dimenziju više u napadu. Tu je također falio i Petar Sučić jer još iz Dinama on i Baturina imaju jasno uigrane mehanizme u napadu, ali eto bila je Lukina 200. pa je bio red da to proslavi u krugu obitelji i kumova. 

Nemam nikakva očekivanja za dalje, samo se nadam da će razum prevladat i od jeseni započinje novi ciklus hrvatskog reprezentativnog nogometa jer je krajnje vrijeme, a velikanima svaka čast i slava, i pokoja tribina.

Uz to, mislim da bi kombinirana HNL ekipa sinoć dobila Panamu 2:0.

Vidi cijeli citat

Volija bi jednog baš stručnjaka na klupi, stranca da sa pomlađenom ekipom krene u Ligu Nacija al za to nema šanse. Ako Dalić i ode, Olić i Ćorluka preuzimaju a to je u biti isto ka i sad. 

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
ano179
ano179
Željan dokazivanja
Pristupio: 22.08.2016.
Poruka: 478
24. lipnja 2026. u 10:07

Mogu razumijeti nepozivanje Mišića, tu smo koliko toliko pokriveni, u godinama je makar kvalitetom bi dobrodošao. Razumijem i  Stojkovića, nakon onog s Genkom u toj sezoni nema što raditi u reprezentaciji i to je pozicija koju opet možemo pokriti. Nepozivanje pravog lijevog beka mi je baš nerazumljivo, pa da je i klasa niže, ali mora ići netko tko je u formi i može pokriti. Nepozivanje Belje je apsolutno suludo, čovjek koji je zabio 31 gol u HNL-u u ovom rosteru mora biti u reprezentaciji... Nije da u napadu imamo Šukera i Bokšića ili Mandžukića i Olića... Pa on je da mu se dala šansa jako lako mogao biti prva špica samo tako... 

RealnoStanje2211
RealnoStanje2211
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2025.
Poruka: 564
24. lipnja 2026. u 10:10

Prvenstvo je teško i ima puno ozbiljnih reprezentacija, tako da sama loša utakmica protiv Paname ne brine previše. Događa se i puno jačim ekipama od Hrvatske da odigraju loše. Ono što puno više brine je Dalićev nastup. Kad ga gledaš na presicama, u intervjuima, na klupi i u ostalim medijskim istupima, čovik djeluje potpuno iscrpljeno, potrošeno i bez energije. Nije stvar ni rezultata ni taktike, nego dojma koji ostavlja.

Iman osjećaj da mu govor tijela govori više od samih riječi. Možda griješin, ali meni se čini da je taj njegov izraz lica i način komunikacije zapravo preslika stanja u reprezentaciji. Kao da je nestalo svježine, entuzijazma i one gladne energije koja te nosi kroz velika natjecanja. Ne izgleda mi kao ekipa koja puca od samopouzdanja i ideje, nego kao skupina ljudi koja pokušava pronaći novi impuls.

Rezultat se može okrenuti preko noći, forma također. Ali energija, atmosfera i vjera u ono što radiš puno su ozbiljnija priča. A upravo tu trenutno vidim najveći problem.

[uredio RealnoStanje2211 - 24. lipnja 2026. u 10:10]
#PodrškaGarciji - Navijan srcen, gledan glavon. Pišen kako objektivno vidin stvari, nekad u manjini, nekad u većini - HŽV
tovar12
tovar12
Mali dioničar
Pristupio: 18.07.2016.
Poruka: 7.271
24. lipnja 2026. u 10:10

Najlakše je tv stručnjacima tupit o stoperima koji su svi dobri igrači i u njima nije problem...

problem je veza koja se nemože nametnut jer jebiga zub vremena,forma...jebiga Dalić slaže sastav po starim zaslugama ...dok je rezultata to će biti tako...

ostavit P.Sučića na klupi je ludost jer nemaš takvog trkača u momčadi,a mučenje Marija Pašalića na nekoj 6-tici je već gadljivo

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.174
24. lipnja 2026. u 10:13

Daj šta vi pričate. Kakav  Mišić. 

Mišić protiv Vukovara ne može branit kontru. Pa jeste vi pali sa Marsa.

Beljo... Pa nama su napadači sasvim dobri. Pa od 4 prilike u dve utakmice 3 smo zabili. 

Klubaški znalci.

Čekam da netko kaže da je trebao ić Soldo