SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.770
21. lipnja 2026. u 13:40

Sm27 je napisao/la:

Ja ne razumijem kako se uspjelo Vuškovića nakon Engleske istaknuti kao igrača koji bezuvjetno mora na klupu.

Ne razumijem zasto i otkud konsenzus u javnosti oko toga. Odigrao je solidno i čak ako se prelazi na 4 iza bi morao igrati prije Joška koji nije u formi nažalost.

 

Vidi cijeli citat


Nije fer prema Vuškoviću, ali mnogo manje se priča o Modricu, Gvardioli iDalicu. Na primjer mogli bi pitati zašto je Dalic gledao 15 minuta kaos ili kako nije uspio pripremit obranu kornera? Zašto nema pravog lijevog beka da zamjeni Gvardiolu itd?

Manga Guela
Manga Guela
Željan dokazivanja
Pristupio: 06.11.2024.
Poruka: 284
21. lipnja 2026. u 13:48

adrian je napisao/la:

Sm27 je napisao/la:

Ja ne razumijem kako se uspjelo Vuškovića nakon Engleske istaknuti kao igrača koji bezuvjetno mora na klupu.

Ne razumijem zasto i otkud konsenzus u javnosti oko toga. Odigrao je solidno i čak ako se prelazi na 4 iza bi morao igrati prije Joška koji nije u formi nažalost.

 

Vidi cijeli citat


Nije fer prema Vuškoviću, ali mnogo manje se priča o Modricu, Gvardioli iDalicu. Na primjer mogli bi pitati zašto je Dalic gledao 15 minuta kaos ili kako nije uspio pripremit obranu kornera? Zašto nema pravog lijevog beka da zamjeni Gvardiolu itd?

Vidi cijeli citat

Da bar ima desnog beka još jednoga, mogao bi Stanišić na lijevoga u nekim kombinacijama, jedno poluvrijeme da se Gvardiol odmori ili slično, bitno da ima 4 stopera na klupi koji neće ući

Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.205
21. lipnja 2026. u 14:11

Mi nemamo niti jednog beka u reprezentaciji. I to je čudo. To što neki to mogu solidno odigrati kada su u formi ne opravdava. Jednostavno neobjašnjivo.

[uredio Lox - 21. lipnja 2026. u 14:11]
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.088
21. lipnja 2026. u 14:46

29 puta prozvaka prica, nema bekova jer mu ne trebaju. Ima 8 ofenzivnih veznih a Sucica koristi na toj poziciji.

 

Obrana je "stvar karaktera" i cega jos, dakle ne uigrava se na treninzima. Olic indirektno priznao da su nase pripreme malo trckaranja i bela. I uvijek su spremni izgovori kao "pa oni u klubovima treniraju" i slicne gluposti.

 

Kao i one floskule oko nepozivanja igraca, "ima jesen Liga nacija", "neka igraju oni koji su izborili SP" i slicno. Kako rekoh, turnir u Otoccu za stare zasluge.

 

Od Paname ocekujem mucenje i ici ce klakalica, ako popusimo neki krumpir, ciao ciao Amerika.

El Comandante
El Comandante
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.01.2007.
Poruka: 463
21. lipnja 2026. u 14:47

zgembo je napisao/la:

ZB10 je napisao/la:

Šta ćemo sa jednim od najdražih izbornikovih igrača Kramarićem?

Podsjećam, Dalić je protiv Engleza prvi put nakon Rusije počeo bitnu utakmicu bez njega, nisam siguran da će smoći snage to napraviti dvaput zaredom. 

Iako bi bilo logično da Marco dobije prednost jer je pokazao puno dobrog protiv Engleza + Panamci po najavama neće u bunker, znači bit će prostora za Marca..

Vidi cijeli citat


Meni je Krama uvijek bio enigma. Bude nevidljiv, sebičan u izglednim situacijama, spor. I onda kad pola foruma traži da ga Dalić vadi, on zabije gol. 

Vidi cijeli citat


jer se sulja ko mucko djubre iza ledja

'This time next year we'll be millioners.' Delboy Trotter. Only Fools and Horses.
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.088
21. lipnja 2026. u 14:47

Najbolja sunjalica bila je ona kad sorom sorom hladom, ide Suker kradom

Idemounjive
Idemounjive
Željan dokazivanja
Pristupio: 17.08.2020.
Poruka: 362
21. lipnja 2026. u 16:16

ZB10 je napisao/la:

zgembo je napisao/la:

Ja ne bih htio da nam neku sudbonosnu utakmicu sudi Srbin, Bosanac... 

Vidi cijeli citat

Milorad Mažić je bio projiciran suditi finale SP 2018 ali zbog nas ga je fifa skinila pa smo dobili to što smo dobili u finalu.

Da je bio Mažić (tada ponajbolji sudac) svijeta, možda bismo imali sad imali zvjezdicu na grbu..

Vidi cijeli citat


Ni da je sudca u finalu kupio i osobno izabrao hns. To nebi zaustavilo Mbappea i Pogbu od toga da skuže da mogu slat lagane povratne lopte Subi i on ih neće moć uhvatit tako da me boli više kurac od tog suđenja u finalu. Svi znamo zašto smo primili 4 komada al iz respekta prema njemu se pravimo glupi već skoro desetljeće. Čak je i Dalić priznao svoju pogrešku ove godine tako da se tu više nema šta raspravljat.

pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
21. lipnja 2026. u 16:21

Čisto sumnjam da ispadamo u slučaju poraza od Paname 1:0?

90 posto će tri boda biti dovoljna za prolaz, drugim riječima, čak i ako izgubimo od Paname, vrlo vjerojatno imamo sve u svojim rukama. 

Ali, onda treba dobiti Ganu 2-3 razlike. 

 

Naravno, nitko normalan se ne želi dovesti u to situaciju, da zadnje kolo strepimo, ali u ovom formatu natjecanja, jako je teško ispasti nakon dva kola. 

To se samo Turcima dogodilo.

pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
21. lipnja 2026. u 16:23

Francuzi su prvo poluvrijeme dali dva gola. Jedan je bio Mandžin autogol, iz nepostojećeg faula. 

Drugi je bio iz diskutabilnog penala. 

Govoriti da bi sa jedan epilog bio sa bilo kojim drugim sucem je...vrijeđanje zdravog razuma.

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 320
21. lipnja 2026. u 17:04

Poraz 2018 je imao više razloga, sudac je jedan od njih ali možda najmanje bitan. Veći problem je bio što smo igrali fakat bez golmana a najveći Dalićeva priglupa taktika otvorene igre iako svi znaju da Francuzi samo čekaju na kontru svojim super brzim igračima dok se iznimno muče kad protivnik igra zatvorenu varijantu.

Za Šubašića je Dalić kriv šta nije imao muda da ga zamjeni a za katastrofalnu taktiku tako i tako.

Toliko od mene o ovome, neću se više ponavljati.

Iako te mustre Dalićevog karaktera se stalno ponavljaju, već u prvoj utakmici ovog SP - osim ako nije baš tako isplanirana da bi se izbjeglo prvo mjesto u grupi.

Rekao sam veç jednom, kod Dalića ne znaš da li je Mastermind ili jednostavno nesposoban, sa više sreće nego pameti.

  • Najnovije
  • Najčitanije