SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

hakler
hakler
Željan dokazivanja
Pristupio: 14.04.2026.
Poruka: 188
22. lipnja 2026. u 00:53

Turbodizel je napisao/la:

Poraz 2018 je imao više razloga, sudac je jedan od njih ali možda najmanje bitan. Veći problem je bio što smo igrali fakat bez golmana a najveći Dalićeva priglupa taktika otvorene igre iako svi znaju da Francuzi samo čekaju na kontru svojim super brzim igračima dok se iznimno muče kad protivnik igra zatvorenu varijantu.

Za Šubašića je Dalić kriv šta nije imao muda da ga zamjeni a za katastrofalnu taktiku tako i tako.

Toliko od mene o ovome, neću se više ponavljati.

Iako te mustre Dalićevog karaktera se stalno ponavljaju, već u prvoj utakmici ovog SP - osim ako nije baš tako isplanirana da bi se izbjeglo prvo mjesto u grupi.

Rekao sam veç jednom, kod Dalića ne znaš da li je Mastermind ili jednostavno nesposoban, sa više sreće nego pameti.

Vidi cijeli citat
Zašto bi se izbjegavalo prvo mjesto? Ako smo drugi u osmini nas čeka Španjolska.

Barba Luka
Barba Luka
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.05.2005.
Poruka: 2.903
22. lipnja 2026. u 01:05

Stvarno nismo imali sreće sa ždrijebom na ovom SP; prvo upadnemo s nikad jačim Englezima u grupu, pa se onda križamo s Portugalcima i Španjolcima, a to su dvije reprezentacije koje nam najmanje leže od svih na ovom SP. Prolaz skupine je "muss", sve ostalo veliki bonus

Samo jednu želju imam moj živote ludi
Netko18
Netko18
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 44
22. lipnja 2026. u 01:10

Prdim, smrdim i opako grdim ljude pametnije od sebe.

[uredio Netko18 - 23. lipnja 2026. u 15:25]
Lionheart
Lionheart
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.09.2025.
Poruka: 842
22. lipnja 2026. u 01:26

Dalic kao da mora svaliti krivnju na nekoga, nikad nije on kriv, bas me nerviraju ove price da nemoze mali igrat u 4-4-2, to je igrao uvijek u karijeri do ove godine, a ako je istina da se jos i dvoumi izmedju Sucica i Kovacica, onda stvarno nije dobre glave, ok ajde da imas dva top igraca,pa se dvoumis,ali uz postovanje njima ti se dvoumis izmedju igraca koji je malo igrao malo nije igrao u La ligi u odnosu na igraca koji je ekipi sezone Bundeslige, dvoumis se izmedju Sucica koji je odigrao jako dobru sezonu u Interu, pogotovo zavrsnicu, u odnosu na Kovacica koji prakticki nije igrao cijelu sezonu i vidi se da nemoze pratit visok ritam dulje od 30 min,ako i toliko

Nisam se puno brinuo za ovu utakmicu, ali ovakvi Luka i Mateo u sredini zajedno, malo me strah kako ce to zavrsit

Ivo Krečak
Ivo Krečak
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2010.
Poruka: 5.627
22. lipnja 2026. u 06:34

nadam se da će dalić imat muda stavit modrića na klupu. nije stvar da modrić nemože fizički da se umori i nemože trčat. on je greške radija u prvih 10 minuta utakmice. nema tu više koncetracije, snage, brzine za igranje na zahjevnom nivou. nije to to više. nebitno koliko igra, 90, 60, 45 ili 10 minuta, dođe se do istog zaključka da nije to to više

[uredio Ivo Krečak - 22. lipnja 2026. u 06:35]
Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 322
22. lipnja 2026. u 07:19

Vrlo jednostavno: Ako pobjedimo Panamu naš Mastermind je u pravu, ako ne pobjedimo, pogriješio je.

Isto će vrijedit za Ghanu i sve slijedeće.

Do sada je na SP skoro uvijek potrefio (izuzev taktičkih i inih vratolomija u finalu SP18) a na EP uvijek bio griješnik da ni Međugorje ne pomaže. I sve to sa skoro istoj momčadi. Neponovljivo - Dalić.

Prika
Prika
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.12.2024.
Poruka: 380
22. lipnja 2026. u 07:39

Bome na presici Krama zagonetan izgleda da nije sretan tretmanom Dalica.

Uz to zanima me msrginaliziranje Luke Sucica, valjda naseg najopasnijeg po gol igraca uz Baturinu. Nije valjda zbog sekinoj svatova gospon Zlatko

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.442
22. lipnja 2026. u 08:16

Prika je napisao/la:

Bome na presici Krama zagonetan izgleda da nije sretan tretmanom Dalica.

Uz to zanima me msrginaliziranje Luke Sucica, valjda naseg najopasnijeg po gol igraca uz Baturinu. Nije valjda zbog sekinoj svatova gospon Zlatko

Vidi cijeli citat

Svašta. Pa ne bi da je L. Sučić neka zvijezda, jedva je upao na popis, dugo je bio zakucan za klupu u prosječnom klubu, a ti o njemu kao da je Ronaldo iz 2017.

Prika
Prika
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.12.2024.
Poruka: 380
22. lipnja 2026. u 08:36

Subert32 je napisao/la:

Prika je napisao/la:

Bome na presici Krama zagonetan izgleda da nije sretan tretmanom Dalica.

Uz to zanima me msrginaliziranje Luke Sucica, valjda naseg najopasnijeg po gol igraca uz Baturinu. Nije valjda zbog sekinoj svatova gospon Zlatko

Vidi cijeli citat

Svašta. Pa ne bi da je L. Sučić neka zvijezda, jedva je upao na popis, dugo je bio zakucan za klupu u prosječnom klubu, a ti o njemu kao da je Ronaldo iz 2017.

Vidi cijeli citat


Pricam o decku koji napadacki donosi kvalitetu vise, a o zakucanima za klupi i nespremnima bi mogao esej napisati pa bolje ne otvarati tu temu

Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.822
22. lipnja 2026. u 08:40

modric je ove sezone bio dosta dobar, nedavno je imao masku i nije na razini na kojoj je bio u klubu.

nama treba tocna lopta protiv paname, neznam koliko ima smisla upravo njega staviti na klupu. bas u utakmici gdje se on u teoriji manje trosi nego protiv engleske.

prije par mjeseci sam vec pisao da bi za nas najvece pojacanje bilo da se kova i gvardiol vrate u formu. vjerujem da dalic razmislja slicno, i misli da nemozemo napraviti rezultat bez njih dvojice. pitanje je kako tu dvojicu dignit na normalnu razinu i proci grupu. 

i da dodam, sucic je trenutno mozda i najvazniji kotacic u vezi, lik je fizicki nevjerovatan, ali i njega netreba potrosit. ima zamjena na klupi, decki su pogotovo u prijateljskim u americi pokazali da vrijede. nemora sucic svaku tekmu orat po 13km, jebes to ako postoje zamjene.