SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

crodevils
crodevils
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2014.
Poruka: 822
22. lipnja 2026. u 13:10

Mogu se kladiti da će u prvom sastavu igrati svi dionici stare garde - Modrić, Kovačić, Perija i Kramarić.. vjerujem još i DĆC na stoperu.. da još Šime može potrčati, vjerujem da bi ga i pozvao iz penzije..

Uostalom, i sam je rekao: ako padam, past ću sa svojim senatorima.. samo nadam se ne protiv Paname 😬

U novinama uvijek prvo gledam sportske stranice na kojima se navode ljudska postignuća. Prve stranice ne sadrže ništa osim ljudskih promašaja
zagri79
zagri79
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.01.2010.
Poruka: 1.570
22. lipnja 2026. u 14:06

Radi se previse drame generalno. Sto se tice Engleske i "3 iza", mi smo u biti odigrali nekoliko prijateljskih s totalno razlicitim poluvremenima i jedno poluvrijeme protiv Farskih u kompetitivnoj tekmi. Uz par treninga, to nije dovoljno za jednu reprezentaciju da igra uigrano na ovom nivou. Mozda je dugorocno dobar plan, ekipe koje su dobre u takvoj formaciji igraju to godinama. A mi idemo "grlom u jagode" s 19-isnjakom u "glavnoj" ulozi odmah protiv Engleske koja je puno drukcija i pragmaticnija od one do Tuchela.

Vracanjem na nase postavke uz siroki roster igraca u formi (izuzev Gvardiola, Modrica i Kove koji se cini se brzo vraca u ritam), svi su manje vise zavrsili sezone u odlicnoj formi, mi cemo biti opet pravi.

Oni kojima treba jos malo vremena, ovaj format natjecanja im daje sansu da i oni uhvate formu. Pogotovo Gvardiol i Kova. Vidjet cemo sto je s DCC jer nije igrao ni pripremne i po meni bi Erlic definitivno startao sa Sutalom kontra Paname. Njih dvoje su vec izvojevali brojne bitke i pobjede protiv top reprezentacija. 

U prilog nam ide vjerujem i vrijeme za pripreme, plus ovih ekstra 6-7 dana, mislim da nam se dost tog poklopilo za najbolje moguce pripreme, decki su zdravi, imamo vise neg dovoljno i iskustva i znanja za ovakve situacije. Uz maksimalno detaljan skaut Paname i Gane i pravi pristup za koji je vjerujem besmisleno uopce razgovarat na SP i u utakmici koja ti prakticki znaci prolaz, ocekujem 6 bodova uz hendikep u sljedece dvije tekme. Jednostavno nisu nam dorasli niti takticki niti tehnicki ni Panama niti Gana.

Tekma protiv Bosne je bila pripremna, ali cak ih je i Bosna koja prakticki osim 6-ica ni nema sredinu izdominirala u polju. Tamo gdje su imali probleme bila je tranzicija gdje su ostajali visoko i Panama ih je gadala dubinskim okomitim loptama. Uz maksimalan respekt, ne vidim problem za ove tekme. 

 

 

Black or white, we are all BLUE
a3M
a3M
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.05.2026.
Poruka: 54
22. lipnja 2026. u 14:16

Citam svi pričaju o Panami, i mislim da ona nije bauk, i poznavajući naše kad se zainate to će biti plitak potok. 

 

Međutim za proc skupino nitko ne govori o Gani, koja je po meni puno bolja reprezentacija. Tko garantira da će ih Englezi dobit? 

 

Naša statistika ne ide u korist, jer svako prvenstvo gdje smo izgubili prvu utakmicu nismo prošli dalje. 

 

Ključna utakmica će bit Gana, nismo u formi, tražimo još formaciju, tražimo prvih 11, imamo puno isluzenih igraca, i igraca koji su totalno van forme, i nebi me curilo da nas Gana kazni. Ako ne povedemo do 60min par golova razlike nastati će panika.

 

Unatrag par prvenstava imali smo debakl kada smo ispadali u zadnjim minutama, Albanija, Italija... i slično sad protiv engleske. Prvenstveno to dolazi zbog nekvavlitete misleći da smo jos velesila i da možemo kontrolirati utakmicu, međutim nismo niti imamo igrače i izbornika za to. 

Nadam se najboljem i da sam u krivu.

pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
22. lipnja 2026. u 14:29

Mi od Engleza na neutralnom terenu, u ovakvoj korelaciji snaga, gdje su Gvardiol, Luka i Kova daleko od svoje forme - gubimo 7/10 utakmica. 

Englezi imaju više kvalitete, brzine, a glavni igrači su im u naponu snage. 

Ja ne znam što pravite tragediju od tog poraza.

Panamu se mora pobjediti, po mogućnosti sa 2-3 razlike, a to će po svemu sudeći biti dovoljno za prolaz. 

 

zagri79
zagri79
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.01.2010.
Poruka: 1.570
22. lipnja 2026. u 14:33

a3M je napisao/la:

Citam svi pričaju o Panami, i mislim da ona nije bauk, i poznavajući naše kad se zainate to će biti plitak potok. 

 

Međutim za proc skupino nitko ne govori o Gani, koja je po meni puno bolja reprezentacija. Tko garantira da će ih Englezi dobit? 

 

Naša statistika ne ide u korist, jer svako prvenstvo gdje smo izgubili prvu utakmicu nismo prošli dalje. 

 

Ključna utakmica će bit Gana, nismo u formi, tražimo još formaciju, tražimo prvih 11, imamo puno isluzenih igraca, i igraca koji su totalno van forme, i nebi me curilo da nas Gana kazni. Ako ne povedemo do 60min par golova razlike nastati će panika.

 

Unatrag par prvenstava imali smo debakl kada smo ispadali u zadnjim minutama, Albanija, Italija... i slično sad protiv engleske. Prvenstveno to dolazi zbog nekvavlitete misleći da smo jos velesila i da možemo kontrolirati utakmicu, međutim nismo niti imamo igrače i izbornika za to. 

Nadam se najboljem i da sam u krivu.

Vidi cijeli citat


Ne slazem se da mi trazimo ista vise nakon Engleske. Po meni je Engleska bila "polu-uspio" eksperiment gdje se pomak vidi, ali jos premalo za jednu nikad bolje pripremljenu Englesku s Tuchelom koji nas je jako dobro procitao. Zna se sto mi inace igramo. Vecina su u formi, imamo sirinu igraca u formi kakvu dugo nismo imali i amen. Nema se tu sta puno filozofirat, mi se trazimo, ovo ono - kakvo trazenje, igramo prijateljske od 3 mjeseca, mjesec dana skoro priprema, zna se u kakvoj formaciji se najbolje snalazimo... Ako se sad jos "trazimo" onda trebaju svi lijepo na plazu i ostavit se SP. Treba izac na megdan muski protiv obe ekipe i pokazat gdje im je mjesto u odnosu na Hrvatsku. U "kosku" od prve do zadnje sekunde i amen. 

Black or white, we are all BLUE
adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.770
22. lipnja 2026. u 14:47

Ne znam zašto se ne uzme u obzir da smo 45 minuta igledali nešto bolje od Engleske? Primili smo gol iz penala i kornera, dali dva krasna gola iz igre. Nisu nas uopće nadigrali u prvom. Dalic je želio pobjedu.

Tuchel je reagirao odlično u poluvremenu. Našao je slabu točku na lijevoj strani gdje je bio nespremni Gvardiol. Bellingham očigledno dobio uputu da napada preko te strane i Anderson da šalje dugu loptu tamo i primamo treći gol. Pored individualnih grešaka je naša reakcija na taj gol meni najveći problem. Spašava nas Liva, traje užasno dugo do promjene igrača i da prestanemo plivati. 

Mora se pobjediti Panamu. Pobjeda mjena odmah sve. Izglede za prolaz, atmosferu unutar repke i oko nje itd. Nema dvojbe, ako odigrano normalnu tekmu u bilom kojem sustava da ćemo pobijediti.  Nisu top ekipa, ali zabit će i Panama nama, ako poklanjamo golove. moramo biti sposobni branit njihove prekide i biti opasni kod naših prekida.

timmy
timmy
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 02.02.2025.
Poruka: 48
22. lipnja 2026. u 14:50

Ima li u Hrvatskoj netko intelektualno sposoban analizirati utakmicu? Ovo što sam pogledao na HRT je smiješno. Treba hrabro, vrhunac analize 3 ili 4 iza, treba strpljenja, moć ponavljanja, ako da netko gol, drugi će teško...takve floskule i gluposti.

Gledao sam par puta Henrya kad objašnjava englesku ligu, imam osjećaj da čovjek može tri sata govoriti o jednom dodiru lopte i ostati zanimljiv. Ovi naši kao da su cijepljeni od znanja.

Općenito, uopće se ne smije reći - aha, ovaj igrač fizički ne može, ovaj se krivo postavlja, ovaj radi takvu i takvu grešku, ovaj je ispod razine u tim i tim elementima. Imamo li mi nekoga kao Tomislav Ivić i/ili Ivica Osim koji mi neće pričati o ponosu, zanosu, hrabrosti, zaslugama nego o tehničko-taktičkim elementima igre?

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.577
22. lipnja 2026. u 14:52

Henrya je divota slušat kad priča o balunu, o postavljanju igrača i ulogama istih. Nisan siguran da u nas postoji jedan takav znalac a da analizira bez susprezanja da nebi nekog uvridija. 

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.205
22. lipnja 2026. u 14:56

Znaju naši (relativno), ali ne smiju ništa kritizirati ako misle surađivati tamo do je HNS gazda. Tako da bacaj floskule, hvali i uzmi pere televizijama. 

s@lko dinamita$
s@lko dinamita$
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.04.2012.
Poruka: 2.113
22. lipnja 2026. u 15:15

Americana je užasna. Za ove je čak i Joško Jeličić zanimljiv. Nakon Ivkovića i Ješe, imam osjećaj da mi opadne IQ. 

Mislim da kod njih nije uopće slučaj da se ne bi "šteli zameriti" nego da jednostavno ne znaju ništa dalje od toga što govore. 

Žalosno je da je HRT prije 25 imao s Ivićem bolje analize nogometne igre nego ovo smeće danas