Radi se previse drame generalno. Sto se tice Engleske i "3 iza", mi smo u biti odigrali nekoliko prijateljskih s totalno razlicitim poluvremenima i jedno poluvrijeme protiv Farskih u kompetitivnoj tekmi. Uz par treninga, to nije dovoljno za jednu reprezentaciju da igra uigrano na ovom nivou. Mozda je dugorocno dobar plan, ekipe koje su dobre u takvoj formaciji igraju to godinama. A mi idemo "grlom u jagode" s 19-isnjakom u "glavnoj" ulozi odmah protiv Engleske koja je puno drukcija i pragmaticnija od one do Tuchela.
Vracanjem na nase postavke uz siroki roster igraca u formi (izuzev Gvardiola, Modrica i Kove koji se cini se brzo vraca u ritam), svi su manje vise zavrsili sezone u odlicnoj formi, mi cemo biti opet pravi.
Oni kojima treba jos malo vremena, ovaj format natjecanja im daje sansu da i oni uhvate formu. Pogotovo Gvardiol i Kova. Vidjet cemo sto je s DCC jer nije igrao ni pripremne i po meni bi Erlic definitivno startao sa Sutalom kontra Paname. Njih dvoje su vec izvojevali brojne bitke i pobjede protiv top reprezentacija.
U prilog nam ide vjerujem i vrijeme za pripreme, plus ovih ekstra 6-7 dana, mislim da nam se dost tog poklopilo za najbolje moguce pripreme, decki su zdravi, imamo vise neg dovoljno i iskustva i znanja za ovakve situacije. Uz maksimalno detaljan skaut Paname i Gane i pravi pristup za koji je vjerujem besmisleno uopce razgovarat na SP i u utakmici koja ti prakticki znaci prolaz, ocekujem 6 bodova uz hendikep u sljedece dvije tekme. Jednostavno nisu nam dorasli niti takticki niti tehnicki ni Panama niti Gana.
Tekma protiv Bosne je bila pripremna, ali cak ih je i Bosna koja prakticki osim 6-ica ni nema sredinu izdominirala u polju. Tamo gdje su imali probleme bila je tranzicija gdje su ostajali visoko i Panama ih je gadala dubinskim okomitim loptama. Uz maksimalan respekt, ne vidim problem za ove tekme.