SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

zgembo
zgembo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.02.2015.
Poruka: 1.321
22. lipnja 2026. u 15:19

timmy je napisao/la:

Ima li u Hrvatskoj netko intelektualno sposoban analizirati utakmicu? Ovo što sam pogledao na HRT je smiješno. Treba hrabro, vrhunac analize 3 ili 4 iza, treba strpljenja, moć ponavljanja, ako da netko gol, drugi će teško...takve floskule i gluposti.

Gledao sam par puta Henrya kad objašnjava englesku ligu, imam osjećaj da čovjek može tri sata govoriti o jednom dodiru lopte i ostati zanimljiv. Ovi naši kao da su cijepljeni od znanja.

Općenito, uopće se ne smije reći - aha, ovaj igrač fizički ne može, ovaj se krivo postavlja, ovaj radi takvu i takvu grešku, ovaj je ispod razine u tim i tim elementima. Imamo li mi nekoga kao Tomislav Ivić i/ili Ivica Osim koji mi neće pričati o ponosu, zanosu, hrabrosti, zaslugama nego o tehničko-taktičkim elementima igre?

Vidi cijeli citat


Malo je i do toga u kakvim vremenima živimo. Slabo se čuje kritika. Pa i ovdje na forumu, ako prije utakmice izraziš sumnje i kritike si pljuvač i ne razumiješ da je Dalić uzeo dvije medalje. Ako poslije utakmice kritiziraš, onda si mrzitelj koji je jedva dočekao poraz. 

Tako je i ovima na tv-u. Lakše je lupat floskule, laskati ili barem ne "talasati"... Kritika, ili kritička opažanja, koliko god da je argumentirana i konstruktivna je nerado viđena. Tek kad krahiramo, narod je spreman čuti kritiku.

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
22. lipnja 2026. u 15:26

A kome je Samovojska još zanimljiv sa svojim šupljim pričama? Prije utakmice s Englezima priča neke hvalospjeve o Modriću kao da je neko doveo u pitanje njegovu veličinu pa Samovojska mora branit njegov lik i djelo. Pa pričaj malo o utakmici koja se sprema za odigrati, a ne ponavljat već stoput prožvakano.

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
22. lipnja 2026. u 15:40

Što se tiče utakmice s Panamom, očekujem da Dalić smiri nezadovoljnog Kramarića koji vjerojatno smatra da je skandalozno što nije bio u prvom sastavu protiv Engleza.

Modrić također mora igrati jer ko mu smije reć da neće bit u prvoj postavi ako on sam smatra da može i zaslužuje? Dalić ne smije i neće.

Kovačić mi ne djeluje kao da će dignuti nos ako ne igra, ali ne bi se čudio da mu magovi iz našeg stožera dižu formu kroz turnir. Problem je što mu je neće dizati tako da igra umjesto Modrića, nego s njim. Pa ako popušimo utakmicu iz tranzicije protivnika, turnir će nam završit taman kad mu dignemo formu.

Gvardiolu ne dižu formu kroz turnir, nego nema ko igrat umjesto njega.

"Krivac" Vušković ide na klupu, zbog njega nismo dobro branili kornere i tranziciju Engleza, nije trebao sam sebe staviti u tako važnoj utakmici u prvih jedanaest. Iznevjerio je izbornika i ulazi neki super brzi stoper umjesto njega.

Najgore je što će sad takav sastav pobijediti Panamu i proći dalje pa će ispasti da je to to. Pobjednički sastav se ne mijenja jel? I onda ćemo u knock outu turnir završit ranije i vjerojatno na ružniji način nego što bi trebali. Ali uspjeh će biti ostvaren jer smo prošli grupu što je zacrtani cilj. Ja već sad čestitam stručnom stožeru, senatorima i cijelom savezu.

[uredio Kažem ja - 22. lipnja 2026. u 15:42]
Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.205
22. lipnja 2026. u 15:51

Proći grupu je imperativ, a dalje je sve bonus. Nije sramota ispasti i prvoj idućoj. Mi svi jako sebe precijenjujemo. Jednostavno nismo jaki. Bili smo solidno jako dok su svi bili na vrhuncu, pa i tada smo mogli letiti u grupi. Ono što zamjeram Daliću je što se želi svidjeti i zadovoljiti što više ljudi. 

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 324
22. lipnja 2026. u 15:58

Da još nešto kažem o Modriću. Uvijek je dobro u momčadi imati vođu odnosno čovjeka koji je ostalima autoritet i kojeg bezuvjetno slijede jer imaju povjerenja u njega. 

Njemci su recimo 1954 imali Fritz Waltera, sa svojih skoro 34 godine, što je u ono vrijeme bilo neobično puno za nogometaša. Nije bio najbolji igrač, niti najbrži, niti je zabijao često, ali je bio produžena ruka trenera, Sepp Herbergera i glava momčadi, njihov "tata".

Naš "tata" je Luka Modrić i tatu se sluša!

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
22. lipnja 2026. u 16:08

Apsolutno se precijenjujemo, ali treba težiti tome da se napravi ispravna stvar i kritizirati ako se ne napravi. Nema opravdavanja.

Ako Zlatko Dalić uđe u dućan ili u pekaru, a ne kaže Dobar dan, to je pogrešno. Treba reći Dobar dan ljudima. Nema tu priče o tome da je osvojio dvije medalje i slično. Sve i da je trostruki svjetski prvak, treba reći dobar dan jer je to ispravno. 

Ako Dalić griješi u nečemu, opravdanja nema. Branit ga se može samo tako da se kaže da ne griješi, da je u pravu. Sve drugo palamuđenje je opravdavanje tipa da ako je osvojio medalju na SP ne mora reći dobar dan gospođi u dućanu jer za njega ustaljena tradicionalna pravila pristojnosti više ne važe. Takvih gluposti ima nedopustivo puno u javnom prostoru kad je naša reprezentacija u pitanju.

[uredio Kažem ja - 22. lipnja 2026. u 16:09]
zgembo
zgembo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.02.2015.
Poruka: 1.321
22. lipnja 2026. u 17:06

Turbodizel je napisao/la:

Da još nešto kažem o Modriću. Uvijek je dobro u momčadi imati vođu odnosno čovjeka koji je ostalima autoritet i kojeg bezuvjetno slijede jer imaju povjerenja u njega. 

Njemci su recimo 1954 imali Fritz Waltera, sa svojih skoro 34 godine, što je u ono vrijeme bilo neobično puno za nogometaša. Nije bio najbolji igrač, niti najbrži, niti je zabijao često, ali je bio produžena ruka trenera, Sepp Herbergera i glava momčadi, njihov "tata".

Naš "tata" je Luka Modrić i tatu se sluša!

Vidi cijeli citat

To stoji. I kad Luka ode, ja ne vidim tko bi mogao biti vođa, novi kapetan. Možda daju Kovi, ali ne vidim Kovu kao neki autoritet...

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.982
22. lipnja 2026. u 17:07

pitanja za vas koji pratite svakodnevna javljanja iz hrvatskog tabora: trenira li se ozbiljno? kakva je atmosfera? da li su igrači svjesni da se Panama mora pobijediti?

[uredio ian wright - 22. lipnja 2026. u 17:09]
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.089
22. lipnja 2026. u 17:23

Bili su na jos jednom domjenku, mada to nije nesto lose, cujem da druge reprezentacije posjecuju rostilje i slicne dogadjaje.

 

Mislim da su Englezi nakon utakmice otisli rostiljat sljedeci dan. 

dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.671
22. lipnja 2026. u 17:33

tako dugo dok charterom ne furaju Grdovica za US and A je ok

I'm not mean, you're just a sissy.