SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
20. lipnja 2026. u 14:53

Sjecam se Pongre u Vukovima, tako dobar igrac stoper, brz tocan snazan, dao je i par golova, stali velikani u red za kupovinu.

 

Steta zbog epizode u Dortmundu, mogao je puno vise. Cudak, kazu.

timmy
timmy
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 02.02.2025.
Poruka: 46
20. lipnja 2026. u 14:54

IMHO, najveći problem današnje Hrvatske je vrlo jednostavan: nemamo prirodnog broja 6.

Puno se priča o Modrićevim godinama, formaciji, napadačima, Daliću i svemu ostalom, ali kad vidiš kadar, vidiš da smo svugdje dobro pokriveni osim na toj jednoj poziciji. Brozović je igrao ispred obrane, zatvarao kontre, spuštao se među stopere.

Tko je omogućio Modriću da bude Modrić? U reprezentaciji je to bio Brozović, a u Realu Casemiro.

Modrić je osmica. Jedan od najboljih veznjaka. Kovačić isto nije šestica. On je po meni Iniesta sa Temua. Prođe kroz presing, teško mu je uzeti loptu, iznese je 30 metara naprijed, ali nije čovjek koji će stajati ispred obrane i razbijati protivničke napade. Za desetku nema vizije i šut je nepostojeći.

Mario Pašalić je osmica koja stalno napada prostor. Baturina je desetka. Kramarić je napadač ili polušpica. Petar Sučić je osmica. Vlašić... ne znam ni sam što je Vlašić. Malo osmica, malo desetka, malo krilo, malo drugi napadač.

Protiv slabijih reprezentacija to uglavnom prolazi. Ali protiv ozbiljnih se vidi problem, dignu ti ritam, dolazi do kaosa, rupetine u obrani. Prije Hrvatska može cijelu utakmicu biti pod pritiskom, ništa posebno ne igrati, i opet nekako ostati u igri i dočekati svoju priliku. Sada, kad ozbijna ekipa digne ritam - kraj.

A i ova taktika sa 3 iza mi ide na qrac, ako to već igraš, moraš imati wing backa. Nama s jedne strane Perišić (svaka čast) koji se ne vraća iza centra, s druge strane Stanišić koji jedva ode preko centra, a obojica bi morali igrati gotovo od gola do gola u takvoj formaciji.

Kvrga
Kvrga
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2011.
Poruka: 3.651
20. lipnja 2026. u 14:55

Ciferšlus je napisao/la:

Imamo dva zadnja vezna, oba zaboravljena, a imamo i Nejasnica navodno najbolji DV nizozemske lige samo sto je on sad negdje na kupanju.

Vidi cijeli citat

Mislim da je teško očekivati da će zvati nekoga na SP tko nije ni blizu reprezentacije cijeli ciklus prije istog 

Nadam se da ćemo se osloboditi ljudi koji vjeruju da im je sve dozvoljeno
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
20. lipnja 2026. u 14:57

Znam da je tesko ocekivati ali eto sad igras bez sestice. 

 

Pitanje je zasto onda vodi Moru, Jakica.

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 319
20. lipnja 2026. u 15:01

Ne znam što je u Dalićevoj glavi. Ili je stvarno Mastermind ili šeprlja koja ima više sreće nego pameti.

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.768
20. lipnja 2026. u 15:04

Hmm, gledao sam Pongracica u Dortmundu i u repki. Često, pre često je kiksao i skrivio gol. Neupitan potencijal, nedovoljna koncentracija na terenu. Postoji razlog da igra u jednoj od lošijih obrana Serije A.

Name je problem da su Juranovic i Sosa ispali iz kruga repke. Da su imali dobre sezone bi bili valjda na popisu. Da, Dalic je trebao pozvati barem jos jednog beka. Smolcica. Šta je za Bradaricem? 

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.161
20. lipnja 2026. u 15:08

Kvrga je napisao/la:

Koliko se sjećam, Jakić je na desnom beku odigrao čist solidno. Čak je i Crnogorcima zabio dobar gol.

Kad se sjetimo da je to igrao i Brekalo, Jakić je puna šaka brade...

Vidi cijeli citat


Ne da je bio solidan nego je tu utakmicu bio najbolji igrač. A isto tako je još neku utakmicu u kvalifikacijama zabio i isto bio najbolji. Imao je i asistenciju.

Čovjek je bio beton u obrani a naprijed prava napast. 

Nikako ne može doć na svoje pa se ustalit  negdje u momčad. Makar za rotaciju.

Univerzalni igrač. Puca sa obje noge. Visok. Ima duel. I trkač. I nije spor.

Može biti (i bilo je) samo plus kad uđe. 

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.161
20. lipnja 2026. u 15:12

Već smo davno zaključili da je selekcija igrača krnja na 2,3 pozicije (lijevi i desni bek, def vezni, jedan brzi igrač za krilo). A prebukirani smo na stoperu i ofenzivnom veznom. 

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 319
20. lipnja 2026. u 15:20

adrian je napisao/la:

Hmm, gledao sam Pongracica u Dortmundu i u repki. Često, pre često je kiksao i skrivio gol. Neupitan potencijal, nedovoljna koncentracija na terenu. Postoji razlog da igra u jednoj od lošijih obrana Serije A.

Vidi cijeli citat

Ako odigra jednom u životu punom koncentracijom, čistom glavom i prema svom fenomenalnom potencijalu, imamo tri svjetska defanzivca i najbolju obranu na svijetu.

vjesu
vjesu
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.04.2015.
Poruka: 2.064
20. lipnja 2026. u 15:21

Ja bih protiv Paname igrao 433.

Stanišić. Šutalo, Vušković, Gvardiol

      Sučić, Modrić, Baturina

   Marko Paš., Musa, Perišić

Isti igrači mogu i u 4231 s Baturinom na 10ki. Modrić po meni najbolji za 6icu. Organizacija i zatvaranje rupa mu moraju biti primarni zadaci i lišiti ga svih ostali zadataka. Ostali neka napadaju.

  • Najnovije
  • Najčitanije