SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.664
24. lipnja 2026. u 14:42

Sensation je napisao/la:

kada stavim sve na papir, 433 bi bio najstabilniji sustav. stim sto racunam da gvardiol nece igrati i tu nastaje najveci problem. 

Vidi cijeli citat


svaki sustav može biti stabilan ili nestabilan, mi smo nestabilni bili svake sekunde ovog prvenstva u bilo kojem sustavu

nije problem u sustavu ni formacijama, nego kako ga ideš koristiti i koje uloge namijeniš pozicijama u tom sustavu

Dalic je od EURA 2024 promašio sve

nije dobra ni selekcija igrača, ni što se od njih traži na terenu

a najviše me raspizdi razjebavanje obrane bez ikakvog razloga pa da barem imaš nekakvu čvrstinu

Gvardiol mora igrati - usranog stopera

[uredio dajmituprijavuvecjednom - 24. lipnja 2026. u 14:42]
I'm not mean, you're just a sissy.
Vatreni82
Vatreni82
Mali dioničar
Pristupio: 14.07.2006.
Poruka: 5.295
24. lipnja 2026. u 14:45

danchy je napisao/la:
Ne mogu Dalicu dati pohvale kad se izvlacio iz govana u koje je sam upao s uzasnim izborom prvih 11. Ne dobivas pohvale zato sto si s 45min zakasnjenja skuzio tko treba igrati. Ok, onako losu partiju Gvardiola nitko nije mogao predvidjeti. Pongracic u prvih 11? Sucic na klupi?

Najgore od svega je vezni red Modric-Kovacic. Ako nije funkcioniralo u pripremama zasto mislis da ce na prvenstvu? Drugo poluvrijeme je Kovacic gurnut malo naprijed, pa su se manje gusili, ali sto radite na pripremama da je trebalo 45min da skuzis sto ne funkcionira, pa ne igraju prvi put zajedno. 

Po meni je glavni pokazatelj rada trenera i strucnog stozera u igri prekida. Vratit cu se na onaj Modricev slobodnjak. Sto je ono bilo?

Ako igraci ne znaju sto rade kod prekida gdje svakome mozes nacrtati gdje treba stajati, sto onda ocekivati od postavljanja i mehanizama u slobodnoj igri? 

Vidi cijeli citat
Da su samo prekidi problem. Nocas je bilo ocito da neki igraci neznaju kako se trebaju kretati na terenu. Stanisic je Pasalicu npr. nesto prigovarao. Kovacic i Modric si dodavaju medusobnu loptu naprijed nazad. Ostali se ne krecu i ne otvaraju. Bekovi se ne ukljucuju u napad. Pamtimo prodore i dodavanja Gvardiola, nocas nista. Ali ok, kod njega je ocito da nije spreman za ovu razinu nogometa. Puno toga nije funkcijoniralo nocas. Pa se pitas sta se uvjezbavalo u pripremama i u tjedan dana izmedu Engleske i Paname.

Ima snagu zlatnog žita, ima oči boje mora, moja zemlja Hrvatska
Tom Cleverly
Tom Cleverly
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.08.2025.
Poruka: 463
24. lipnja 2026. u 14:50

Hrvatska sa ovim Modrićem i Kovačićem ne može dominirat sredinom i držat loptu kao što smo mogli do sada protiv svake ekipe na svijetu skoro.

Zato bi meni bio prioritet fizički i obrambeno ustabilit ekipu tako da bi igrao sa tri klasična vezna: Modrić/Kovačić i oko njega Sučić i Pašalić/jakić pa čim padne ritam zamjene Modrić/Kova i Pašalić/Jakić.

Sa tim bi dobili stabilnost, duel i pomogli bi obrani da se ustabili.

Ispred te trojice dat slobodu Baturini da se kreće, ide 1 na 1, puca itd..

Petokolonaš
Petokolonaš
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 24.06.2026.
Poruka: 6
24. lipnja 2026. u 14:57

Meni se čini da mi u Baturini i Sučiću imamo naše Iniestu i Xavija novog doba. Na nama je hoćemo li ih potratiti ili se prizvat sebi i konačno pomladit momčad. Potencijala ima. Da su se promjene napravile prošlo Euro sad bi već vidjeli rezultate. Nije ni Modrić počeo u Real Madridu, a da Mourinho nije baš zapeo za njega nakon partije sa Španjolskom na Euru 2012 pitanje je bi li ikada i završio tamo i kakva bi se povijest onda pisala. Hoću reći, kasnimo i kočimo razvoj generacije u dolasku zbog ovih svetih krava kojima nikako da svane da su svoje otplesali. Po meni nepotrebno potraćeno prvenstvo.

Petokolonaš
Petokolonaš
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 24.06.2026.
Poruka: 6
24. lipnja 2026. u 14:59

Vatreni82 je napisao/la:

danchy je napisao/la:
Ne mogu Dalicu dati pohvale kad se izvlacio iz govana u koje je sam upao s uzasnim izborom prvih 11. Ne dobivas pohvale zato sto si s 45min zakasnjenja skuzio tko treba igrati. Ok, onako losu partiju Gvardiola nitko nije mogao predvidjeti. Pongracic u prvih 11? Sucic na klupi?

Najgore od svega je vezni red Modric-Kovacic. Ako nije funkcioniralo u pripremama zasto mislis da ce na prvenstvu? Drugo poluvrijeme je Kovacic gurnut malo naprijed, pa su se manje gusili, ali sto radite na pripremama da je trebalo 45min da skuzis sto ne funkcionira, pa ne igraju prvi put zajedno. 

Po meni je glavni pokazatelj rada trenera i strucnog stozera u igri prekida. Vratit cu se na onaj Modricev slobodnjak. Sto je ono bilo?

Ako igraci ne znaju sto rade kod prekida gdje svakome mozes nacrtati gdje treba stajati, sto onda ocekivati od postavljanja i mehanizama u slobodnoj igri? 

Vidi cijeli citat
Da su samo prekidi problem. Nocas je bilo ocito da neki igraci neznaju kako se trebaju kretati na terenu. Stanisic je Pasalicu npr. nesto prigovarao. Kovacic i Modric si dodavaju medusobnu loptu naprijed nazad. Ostali se ne krecu i ne otvaraju. Bekovi se ne ukljucuju u napad. Pamtimo prodore i dodavanja Gvardiola, nocas nista. Ali ok, kod njega je ocito da nije spreman za ovu razinu nogometa. Puno toga nije funkcijoniralo nocas. Pa se pitas sta se uvjezbavalo u pripremama i u tjedan dana izmedu Engleske i Paname.

Vidi cijeli citat


Kako će i znat kad je prvom pomoćniku izbornika problem branjenja prekida stvar "karaktera". Uopće ne krivim igrače, pa svaku utakmicu ovi niže u hijerarhiji dobivaju neke nove zadatke.

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.442
24. lipnja 2026. u 15:00

A mislim ja shvaćam zašto igra s Pongračićem. Nama toliko strašno fali brzine da nam tu puno donosi.

Šutalo je valjda više svima začepio usta i shvaćaju da je prvi stoper ove reprezentacije.

Da je Dalić bio malo pametniji zvao bi Smolčića, njega bi sad kad vidi da Gvardiol beka ne može igrati stavio na desnog beka, stopere bi igrali Šutalo i Gvardiol, a Stanišić bi mogao igrati lijevo.

Ne, on vodi Fruka, najnepotrebnijeg igrača ikada.

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.768
24. lipnja 2026. u 15:03

Dobro je da nismo primili gol. Jasno, ima i veze da Panama nije znala iskoristiti naše greške. Bolje momčadi će sigurno.

Vidi se da Dalic luta. Kako ne bi kad počinje za trojicom koji nisu spremni? Pogotovo Gvardiol je veliki problem. Bilo bi čudo da Gvardiol može odigrati k.o. tekmu na svojoj normalnoj razini.  Kovu i Modrica stavlja od prve. Rađe je ostavio Pera na klupi koji je u suradnji Baturinom izgledao više nego dobro.

Dalic pokušava nešto što se meni čini nemoguće. Želi dizati Modrica, Kovacica i Gvardiola na prvenstvu kroz utakmice dok traži rješenja oko njih da napravimo dobar rezultat. Vidi se iz aviona da Gvardiol ne može i da Kova i Modric istovremeno nije najbolje rješenje. 

Vatreni82
Vatreni82
Mali dioničar
Pristupio: 14.07.2006.
Poruka: 5.295
24. lipnja 2026. u 15:14

Tom Cleverly je napisao/la:

Hrvatska sa ovim Modrićem i Kovačićem ne može dominirat sredinom i držat loptu kao što smo mogli do sada protiv svake ekipe na svijetu skoro.

Zato bi meni bio prioritet fizički i obrambeno ustabilit ekipu tako da bi igrao sa tri klasična vezna: Modrić/Kovačić i oko njega Sučić i Pašalić/jakić pa čim padne ritam zamjene Modrić/Kova i Pašalić/Jakić.

Sa tim bi dobili stabilnost, duel i pomogli bi obrani da se ustabili.

Ispred te trojice dat slobodu Baturini da se kreće, ide 1 na 1, puca itd..

Vidi cijeli citat
Naravno da ne mogu. Mi smo mogli drzati sredinu dok smo imali tri top igraca. Rakitic, Modric, Brozovic. Onda Kovacic, Modric, Brozovic. Sad smo ostali na Modricu i Kovacicu. Koji su uz to jos problema imali s ozljedama. Uz to su i godine dosle. Nama fali uz to jedan Brozovic. Sucic to nije, jer nije tako jak u duelima i oduzimanjem lopte. Ali je najbolje sta imamo na toj poziciji. Ali idealno bi bilo da imamo jos nekog destruktora, koji uz to nesto zna s loptom. Imamo Moru i Jakica, ali oni ipak nisu razina Brozovica. U ovom trenutku mozes samo birati izmedu Modric, Kovacic, Sucic ili Modric/Kovacic, Sucic, Moro/Jakic. Eksperiment s Mariom Pasalicem na 6ici nije uspio, a i Mario je bolje kad je iza spice i kad moze uci u zavrsnicu. 

[uredio Vatreni82 - 24. lipnja 2026. u 15:15]
Ima snagu zlatnog žita, ima oči boje mora, moja zemlja Hrvatska
cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.515
24. lipnja 2026. u 15:15

https://www.youtube.com/watch?v=owwh2ZbkXEQ

dalić je izjavio nešto zanimljivo na konferenciji za tisak nakon utakmice: »protivnik me iznenadio svojom kvalitetom, brzinom, organizacijom«

olić je pak prije utakmice tvrdio da je protivnik skautiran u najsitnije detalje - tko sada govori istinu?

https://www.tportal.hr/sport/clanak/olic-objasnio-kako-ce-hrvatska-igrati-protiv-paname-specijal-108-20260623

'Panama želi dominaciju, želi napasti, želi posjed, ali mi smo je dobro analizirali. Od prve minute mi ćemo biti ti koji ćemo uzeti posjed, koji ćemo biti dominantni i s visokim presingom napraviti pritisak u kojem ćemo biti permanentna opasnost za njihov gol', najavio je Olić.

[uredio cameosis - 24. lipnja 2026. u 15:25]
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.768
24. lipnja 2026. u 15:19

cameosis je napisao/la:

https://www.youtube.com/watch?v=owwh2ZbkXEQ

dalić je izjavio nešto zanimljivo na konferenciji za tisak nakon utakmice: »protivnik me iznenadio svojom kvalitetom, brzinom, organizacijom«

olić je pak prije utakmice tvrdio da je protivnik skautiran u najsitnije detalje - tko sada govori istinu?

Vidi cijeli citat


I ja sam se nešto slično pitao. 

  • Najnovije
  • Najčitanije