Po meni pogreška se dogodila još tijekom kvalifikacijskog ciklusa. A pogotovo u zadnjih godinu dana gdje si znao da je Kovačić totalno van forme zbog ozljeda, i da imaš Modrića koji puni 40 godina. Shvaćam da se njemu nije lako odreći igrača koji su uz njega prvog dana, da tu ima starih zasluga, ali očigledno je da više ne ide.
Sve je već dobrano napisano, prvo, posljednja linija do današnjeg dana nije uigrana. Ako imaš Vuškovića koji je najveći talent od Gvardiola, onda nema smisla seljakanje iz A u U21 vrstu. Uigravaš ga pod cijenu ne znam čega, a skupina je bila takva da si ga mogao uigrati. Na ozljedu Gvardiola u siječnju nisi mogao utjecati ali to je već napisano da je tu morao biti Smolčić, kako bi Stanišić prešao na lijevu stranu, ukoliko Gvardiol nije spreman.
Što se tiče sredine, ovaj dvojac nikako ne može skupa. Možda probati ili Modrića ili Kovačića upariti sa Sučićem i Pašalićem koji bi išao kao ta osmica u završnicu. E sad opcija je ili Perišić desno a Baturina lijevo pa u 4-3-3, ili Perišića na beka a Baturinu kao nekog inside wingera sa slobodom kretanja. U napadu bih ipak prednost dao Budimiru.
Krivo mi je najviše jer 5-6 pozicija 2 godine nismo definirali. Dolazimo na prvenstva sa razmišljanjem ovaj bi mogao ovo, ovaj bi možda mogao ono. Ponovit ću ono što sam napisao prije koji mjesec, za mog života više nitko ništa ne treba napraviti jer sam doživio tri medalje, ali to ne znači da pojedinci moraju stagnirati na račun starih zasluga, a potencijala ima.
I dodao bih još, da se u javnosti prihvatila ta činjenica kako nikada nismo igrali brz nogomet, i da nam je neka odlika bila umrtviti igru protivnika i čekati svoju priliku. Mislim da igramo sporo zbog jednog ili dva igrača u postavi. Ne kažem da moramo letjeti 90 minuta po terenu, ali nije istina da u kadru širem ili užem nema igrača koji mogu istrčati kvalitetnu kontru ili doći u završnicu u 4-5 poteza. Vjerojatno bi neki nakon takva 3-4 napada tražili kisik.
[uredio os270er - 24. lipnja 2026. u 16:28]