Grčka - Hrvatska: Pobjeda u drugom produžetku

Grčka - Hrvatska 7:8 (1:2, 2:1, 2:3, 2:1, 0:0, 0:1)

Suci: Kiszelly (Mađarska) i Tulga (Turska)
Grčka: Reppas, Schizas, Mazis 2, Chatziteodorou 3, Theodoropoulos, C. Afroudokis, Kalakonas 1, G. Afroudokis, Santa, Vlontakis, Psychos, Thomakos 1, Deligianis
Izbornik: Allesandro Campagna
Hrvatska: Vićan, Burić, Šimenc 1, Vranješ, Štritof 1, Smodlaka, Đogaš, Franković 1, Barač 2, Hinić 2, Fatović 1, Kobeščak, Volarević
Izbornik: Zoran Roje

U važnom susretu skupine B, hrvatski su reprezentativci svladali grčke, te će u prekosutrašnjem četvrtfinalu igrati protiv Slovačke.

Počelo je dvama pogocima prednosti za Hrvatsku, što su Grci polako uspijeli dovesti u egal. Tako je do poluvremena rezultat bio 3:3. Treća četvrtina ponovno je krenula "u hrvatskom smjeru", no Grci se nisu predavali.

Na kraju, nesmotrenošću Đogaša, koji je u posljednjem hrvatskom napadu uoči isteka četvrtog dijela izgubio loptu, pri rezultatu 7:7, moglo je sve završiti kobno po nas. Međutim, Vićan i ostatak obrane još se jednom dobro odupro.

Produžeci su bili vrlo grčeviti; igrači obje momčadi izbjegavali su udarce na vrata, te je prvi i jedini pogodak postignut potkraj drugog nastavka, kada je napokon Ratko Štritof skupio hrabrost i kroz "šumu" ruku zakucao loptu ispod prečke.

Teo Đogaš, reprezentativac Hrvatske: "Imali smo dva pogotka prednosti, pa smo utakmicu morali dobiti i ranije. Ovako je, međutim, pobjeda nešto slađa".