Dinamo stavio jednu ruku na pehar

Tomislav Pacak, Branimir Korać • subota, 29.04.2006.

Dinamo i Rijeka najavljivali su odličnu utakmicu i to su i opravdali. Nakon riječkog derbija zadovoljniji mogu biti "modri" koji su nakon remija 2:2 zadržali velikih osam bodova prednosti i matematički su bod udaljeni od naslova prvaka. U još jednoj utakmici istine za Hajduk, Splićani su doživjeli poraz. Ovaj put u borbi za četvrtu poziciju svladao ih je Osijek u Gradskom vrtu. Varaždinci, čini se, još uvijek nisu preboljeli visok poraz u Kupu u Rijeci. Na njihovom travnjaku svladao ih je Kamen Ingrad 2:1...

Dinamo i Rijeka ponudili su odličan nogomet i na kraju je podjela bodova i najrealniji ishod. Modri su rano poveli, već u 40. sekundi preko Tomića, ali agresivna Rijeka do 15. minute koristi slabe reakcije Dinamove obrane i pogocima Sharbinija radi preokret. Ulaskom Andersona Dinamo je opasniji i nakon kombinacije s brazilskim napadačem Modrić u 71. minuti krasno pogađa za 2:2.

Hajduk je još jednom razočarao. Osijek je slavio 2:1 pogocima Dinjara i Barišića. Strijelac za Hajduk bio je Hrgović iz slobodnog udarca.

Razočarao je i Varteks koji je u Varaždinu s 2:1 poražen od Kamen Ingrada. Papa i Lakić bili su strijelci za Kamen, a Benko za domaćina.

Susreti 29. kola Lige za ostanak nisu ponudili efikasnost i prekrasan nogomet.

Zagreb je u Kranjčevićevoj svladao Pulu s 1:0 u svojevrsnom derbiju Lige za ostanak. Strijelac je bio Ibričić u 19. minuti, a gosti su najbolju priliku propustili u drugom dijelu kada je Rivić pogodio stativu.

Cibalia je unatoč boljoj igri uzela tek bod u susretu s Interom. Poveli su Vinkovčani lijepim pogotkom Križanovića u 65. minuti, ali Piškor u 79. minuti na asistenciju Poljaka poravnava.

Važan bod uzelo je Međimurje na gostovanju kod Slaven Belupa odigravši bez pogodaka. Junak susreta bio je vratar gostiju Tihomir Bulat koji je uz niz teških udaraca, obranio i jedanaesterac Vručini.