Cibalia - Inter Z.: Cibalia nakon 456 minuta zabila

Zoran Zdelar • nedjelja, 30.04.2006.

Susret koji je jednoj od momčadi mogao donijeti slamku spasa, nije iskoristo nitko. Po treći puta ove sezone ova dva kluba odigrala su neriješeni susret…

1.000 gledatelja samo je stiglo na stadion Cibalije kako bi pratili utakmicu sezone za svoj klub, kako je najavljivala uprava kluba iz Vinkovca. I uistinu, radilo se o utakmici sezone. Da je kojim slučajem Cibalia izborila pobjedu gotovo sigurno bi osigurali ostanak u društvu najboljih u Hrvatskoj.

No, u susret ipak ozbiljnije ulazi momčad Inter Zaprešića. Na početcima utakmice, Cibalijin branič Leutar radi katastrofalnu grešku koja je njegovu momčad mogla skupo stajati. Pokušao je poslati povratnu loptu svm vrataru, ali kako je lopta sporo upućena, Zoran Zekić dolazi do lopte, no Burcsa uspijeva je ipak izbaciti iz svog kaznenog prostora.

Ta greška Leutara kao da je trgnula domaću momčad koja je krenula u totalnu ofenzivu, Nije se igrala niti 10. minuta susreta, a Cibalia je izvela već šest korner-udaraca, što zorno svjedoči o opsadi vratiju Intera. Upravo nakon jednog izvedenog kornera, umalo su došli do vodstva. Davor Bagarić je odaslao odličan centaršut s desnog boka kojim je pronašao Andričevića. Antun Andričević je pokušao glavom matirati vratara Brašnića koji je ipak uspio loptu odbiti dalje od svoje mreže.

I dalje Cibalija dominira terenom, ali loša efikasnost i dalje je vrlo velika boljka Štimčeve momčadi. Križanović sa sredine terene pokreće novi napda, dodaje loptu Ratkoviću koji loptu prosljeđuje u kazneni prostor Intera, ali Ivan Žgela loše reagira i lopta trese mrežu samo s vanjske strane. Žgela i nakon toga nije uspio realizirati nekoliko odličnih prilika koje su njegovi suigrači kreirali.

Dugo su vinkovački navijači čekali na pogodak svoje momčadi, punih 456 minuta. Ali kada su ga dočekali, nisu mogli biti zadovoljniji. Mladen Križanović je u 62. minuti na 27-28 metara udaljenosti primio loptu po kojoj je opalio svom silom i pao je euro-pogodak. Brašnić ovog puta nije mogao spasiti svoju momčad.

U 79. minuti i “div iz predgrađa“ postiže svoj pogodak. Bernard Gulić je proigrao Stjepana Poljaka koji kratkim pasom pronalazi Davora Piškora koji snažnim udarcem donosi izjednačenje rezultata i bod. Imala je Cibalia kasnije još prilika za prelazak u vodstvo, ali susret je ipak završio pri rezultatu 1:1.