Slaven Belupo - Međimurje: Vručina promašio pobjedu

Slaven Belupo i Međimurje podijelili su bodove u utakmici bez pogodaka, ali s puno prilika i uzbuđenja na obje strane. Igralo se po teškom, blatnjavom i kišom natopljenom terenu, a najviše su se istaknuli vratari, posebno gostujući Tihomir Bulat, koji je obranio i jedanaesterac Bojana Vručine u 84. minuti susreta.

Kazneni udarac sam je izborio Vručina, srušio ga je Ricardo Costa, no opet se ponovilo ono nepisano pravilo da jedanaesterac ne bi trebao izvoditi igrač na kojem je napravljen prekršaj za najstrožu kaznu. Vručina je hrabro preuzeo odgovornost, tukao je snažno u gornji desni kut, ali Bulat je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu netaknutom.

Slaven Belupo imao je inicijativu u većem dijelu utakmice, redale su se šanse pred Bulatom, koji je sve zaustavljao. Samo u prvom dijelu Farmaceuti nisu iskoristili pet prigoda, a slična se priča ponovila i početkom nastavka. No, najizgledniju prigodu imalo je Međimurje u 52. minuti, kad je Cicero Lima glavom pogodio desnu vratnicu.

Kapetan gostiju Mario Kovačević morao je u 53. minuti iz igre zbog drugog žutog kartona, ali domaća momčad u preostalom vremenu nije do kraja iskoristila brojčanu prednost. Štoviše, gosti su bili opasniji, u 69. i 72. minuti opasni Mostarlić izbija sam pred Nikoloskog, koji s dvije odlične intervencije čuva čistu mrežu. U 76. minuti Kresinger je sjajno uposlio Ricarda Costu, koji s pet metara šalje loptu daleko od vratiju.

Posljednjih desetak minuta Slaven Belupo je proveo pred Bulatovim vratima, ali nije bilo sreće za igrače Elvisa Scorije. Prvo je Vručina propustio realizirati jedanaesterac i osigurati pobjedu, a potom je i Pejić promašio dvije prilike. U 86. minuti izbio je sam pred Bulata, koji njegov prvi udarac brani, a nakon odbijene lopte Pejić puca pokraj gola. U 89. minuti Musa je idealno poslužio Pejića, koji je primirio loptu i zatim s 5 metara pogodio gredu, od koje se lopta odbila u polje.

Teška i neizvjesna borba za opstanak se nastavlja, a pri dnu je 'status quo', jer su Cibalia i Inter u Vunkovcima odigrali 1:1, dok je Zagreb na svom terenu s 1:0 pobijedio Pulu SČ.