1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 19.08.2007., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 5.000
Suci: Vučkov (Rijeka), Volf (Rijeka), Perak (Karlovac)
Goran Rubil 90'
Hajduk

Međimurje - Hajduk: Čakovčani prosuli bodove

Ivana Strahija • nedjelja, 19.08.2007.

Međimurci su danas odigrali ponajbolju utakmicu od početka sezone. Svoje su goste iz Splita u klinču držali 90 minuta, od prvog gola u 20 sekundi pa do sudačke nadoknade. Falilo je još samo malo sreće da raspoloženi domaćini Hajduku uzmu sva tri boda.

Samir Duro
64'
27
Eliomar dos Santos
79'

Krešimir Makarin
32'
24
Mate Selak
52'
Ivan Pudar

Pet tisuća gledatelja, od čega svega nekoliko stotina Torcidaša, danas su na stadionu Mladosti mogli vidjeti odlično Međimurje i slabi Hajduk. Premda su u najavama Splićani pričali o nedostatku ovih i onih igrača, u momčadi koja toliko vrijedi ozljede i kartoni nestandardnih igrača ne bi trebali predstavljati problem. Međimurci su, s druge strane, iskoristili pomanjkanje volje i želje kod gostiju, na terenu ostavili srce i dušu i za to bili nagrađeni krasnom podrškom gledateljstva.

Još nije istekla ni dvadeseta sekunda a već se tresla mreža Hajduka. Loptu sa centra dobiva Celišćak, dodaje je na drugu stranu do Šaranovića, koji matira zabezeknutog vratara Balića. Međimurci skoro pa nisu mogli vjerovati ekspresnom golu, Splićani još i manje.

Pa ipak, 1:0 kao da domaćinima daje novu snagu. Već u petoj minuti Šaranović je mogao dići rezultat, puca jako i precizno, no vratar Hajduka uz manje probleme ipak uspijeva zadržati loptu. Međimurci nastavljaju svoj pritisak, redaju priliku za prilikom, dok su Splićani tek blijedi statisti.

S Međimurske strane ističu se Šaranović i Piškor, a iskusnog bundesligaškog igrača Štefulja ima svugdje, dok u redovima Hajduka kao da nitko ne želi pred domaći gol. Rukavina stvara tek jednu poluprigodu, no bez pravog efekta.

U drugom dijelu Međimurje i dalje vodi glavnu riječ. Pokušavaju Piškor i Šaranović, Štefulj i Celišćak im namještaju odlične lopte, no gol ih neće pa neće. U 65. minuti gosti imaju najveću priliku utakmice, Rukavina servira za Makarina, no ovaj je samo za dlaku neprecizan.

Ta prigoda malo diže Splićane, koji počinju nešto opasnije prijetiti domaćem golu. Andre i Bratković u obrani Međimurja vrlo spretno rješavaju potencijalne opasnosti.

Utakmicu je vjerojatno prelomilo isključenje odličnog domaćeg vratara Bašića. U 84. je minuti Rukavina uspio pobjeći svojim čuvarima i sam krenuti prema domaćem golu, vratar Bašić ne vidi drugi izlaz do uzeti loptu na bilo koji način. Na nesreću domaćina, Bašić loptu uzima rukom pola metra van domaćeg šesnaesterca, a sudac Vučkov kažnjava taj postupak direktnim crvenim kartonom.

Posljednje se minute igraju isključivo na polovici Međimurja. Redaju se slobodnjaci i korneri za goste, a tek u drugoj minuti sudačke nadoknade dolazi i izjednačenje. Nakon pogreške Andrea gostujući Rubil ima otvoren put prema vratima Međimurja, zamjenski vratar Čonkaš nije uspio obraniti njegov šut.

Za kraj recimo samo ovo: Da je kojim slučajem netko Međimurju ponudio bod prije utakmice protiv velikog Hajduka, Čakovčani bi ga objeručke prihvatili. Nakon ovakvih 90 minuta svi u Međimurju žale što nisu uspjeli uzeti sva tri.