1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 03.11.2007, 16:00 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Grgić (Osijek) i Menđušić (Vinkovci)

Kristian Hohnjec • subota, 03.11.2007.

U komornoj atmosferi zaprešićkog stadiona odigrana je živahna i zanimljiva utakmica 15. kola T-Com 1. HNL. Inter je zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu preokrenuo vodstvo Zadra. Vrijednih 2:1 označilo je prekid serije od tri uzastopna poraza Bračunove momčadi...

Mario Grgurović
43'
5
Petar Tomić
46'
20
Mario Rašić
59'
Mate Baturina
63'
9
Ivan Elez
79'

Dalibor Zebić

Prvo poluvrijeme bilo je dinamično. Obje momčadi nastupile su otvorenog garda, a domaći je strateg isturenom Sivonjiću pridružio krilne napadače Kukeca i Pandeva. Zadrov Zebić nije mogao računati na usluge svojeg ponajboljeg igrača Dragana Župana, pa je od prve minute priliku odlučio dati mladom Anti Mitroviću.

Već u petoj minuti Subašiću prijeti Davor Kukec, ali njegov je udarac blokiran. Na drugoj strani s distance pokušava Tomasov, no lopta ide pravo u dobro postavljenog Vranjića. Prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo u 13. minuti. Odlično izvedenu akciju od noge do noge okrunio je kapetan Surać filigramskim dodavanjem za Želimira Terkeša, ali najbolji strijelac Zadra iz vrlo dobre pozicije loptu šalje pokraj vratnice već svladanog Vranjića.

Minutu kasnije sličnu je priliku upropastio Sivonjić, a u 20. domaćin je imao najbolju šansu u prvom dijelu. Kukecov centaršut Subašić je izboksao na nogu Saška Pandeva, ali makedonski napadač volejem ne pogađa s osam metara. U 29. centimetri su dijelili Inter od vodstva. Kukec je odlično izveo slobodnjak s 20-ak metara, no lopta nakon što je preletjela živi zid odsjeda na gornjem dijelu grede.

I kad se činilo da Inter ima inicijativu i da je bliži vodstvu, poveli su gosti. Nesmotrenost Gulića i Kukeca koristi Tomasov, na čiju asistenciju svoj prvoligaški prvijenac proslavlja mladi Ante Mitrović - 0:1 u 36. minuti. Do kraja poluvremena bilježimo još prvu zamjenu u domaćim redovima. Lovren je zbog ozljede nosa mjesto na travnjaku prepustio Mariju Grguroviću

Inter je trebao izjednačiti u 52. minuti. Pandev je fantastičnom loptom Sivonjića poslao oči u oči sa Subašićem, ali vratar Zadra prvo domaćem centarforu skida zicer, a potom brani i oštar udarac Cavrića iz daljine. Zaprešićani u 61. ipak stižu do pogotka. Cavrić je oteo loptu na 25 metara od vrata i fino proigrao Bernarda Gulića, a iskusni napadač prizemnim udarcem poentira iz matne situacije - 1:1.

Četiri minute kasnije Žuti već vode. Grgurović je centrirao iz slobodnog udaraca, a niski Sivonjić skočivši na drugoj vratnici zagrijao je dlanove malobrojnih gledatelja - 2:1. Bilo je to najefikasnije razdoblje Interove igre u dosadašnjem dijelu prvenstva. Keramičari su mogli riješiti pitanje pobjednika u sljedećim minutama, ali prvo Sivonjić ima potez previše, a zatim vrlo dobar udarac Kukeca iskosa putuje uz vratnicu.

U 81. Sivonjić propušta novu veliku priliku, udarac s 15 metara otišao je visoko preko grede. Četiri minute kasnije Terkeš je pobjegao Krznaru i sjurio se sam prema Vranjiću. Kapetan domaćih bio je prisiljen napraviti profesionalni prekršaj, a Kovačić ga je s pravom poslao na ranije tuširanje.

Nastupajući slobodan udarac s ruba šesnaesterca Elez šalje tek u živi zid, a Draženko Kovačić potom zbog prekršaja Mišlova bezosjećajno prekida kontru Intera 3 na 1. Unatoč igračkoj premoći Zadrani u završnici nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku pa je domaćin grčevito, ali zasluženo sačuvao minimalno vodstvo.