1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 03.11.2007, 14:00 h, SRC Mladost, gledatelja: 500
Suci: Svilokos (Sisak), Janošević, Modrić (oba Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 03.11.2007.

U utakmici imperativa Međimurci su podbacili unatoč vrlo dobroj igri u prvom dijelu susreta. Neiskorištene prilike došle su na naplatu u drugom poluvremenu, u kojem Riječani postižu pobjedonosni pogodak i bilježe još par izvrsnih prilika. Teško će se Međimurci oporaviti od ovog poraza, a slijede Hajduk i Dinamo, slabe prilike za osvajanje nasušno potrebnih bodova.

Samir Duro
67'
11
Andrej Vuk
83'
4
Daniel Georgievski
85'
Mario Prišć
72'
Zlatko Dalić

Prvi dio susreta započinje velikom dominacijom domaćih, a pojedinci u redovima Međimurja čak su vrlo ugodno iznenadili. Tako mladi Eliomar dokazuje svoju vrijednost u 6. minuti kad u lijepoj akciji točno servira za obrambenjaka Habuša, ovaj loptu prosljeđuje za Peraicu, koji ugrožava gostujuću mrežu.

U sljedećih je desetak minuta Eliomar nenadomjestiv, uz to što je izborio korner, par puta pokušava iz daljine nadmudriti vratara Radmana. Odličnu je priliku imalo Međimurje i u 13. minuti, Celišćak probija po lijevoj strani i puca u 16 metara Rijeke, tamo se lopta odbija od nekog u obrani do spremnog Janjetovića, koji ipak nije bio dovoljno precizan.

Nekoliko trenutaka kasnije prvu priliku utakmice bilježe Riječani, i to nakon pogreške iskusnog domaćeg Štefulja, pored kojeg Bule bez problema dolazi do lopte, dodaje do Jerteca, a ovaj nabacuje za Ivanova, koji je za ključni korak prekratak.

Šansu ima i Celišćak u 31. minuti, ponovno prolazi kroz obranu Rijeke po lijevoj strani i snažno puca ravno pod prečku riječkog gola, a vratar Radman jedva uspijeva održati svoju mrežu netaknutom.

Gosti se opet bude minutu kasnije, Šafarić dobiva loptu od Đalovića, domaća je obrana još uvijek u povratku nakon kornera Međimurja s druge strane, no Šafarić ipak nije dovoljno precizan.

Do kraja prvog dijela Eliomar još jednom uspijeva iznenaditi Radmana kad sa tridesetak metara puca tako jako da riječki vratar tek uz puno napora izboksava loptu.

Kako se to u nogometu i previše puta pokazalo istinitim – kad ne zabiješ, dobiješ, pa tako iz prve prilike Riječana u drugom poluvremenu pada gol. Marčić s desne strane dodaje za Đalovića, koji pomalo nespretno iz neposredne blizine pogađa domaćeg vratara, ali se lopta ipak odbija u mrežu.

Na pogodak pokušava odgovoriti Peraica, kojem Janjetović doprema loptu, no ovaj puca puno prejako a da bi bio precizan. Pogodak za vodstvo očito je podignuo moral u gostujućoj momčadi, koja do kraja bilježi 'mali milijun' prilika.

Najveće od njih ima Bule, i to jednu za drugom. Đalović mu centrira tik na nogu, no Bule sa sedam metara od domaće mreže pogađa vratara u ispružene ruke. Banović pada s loptom no tada nalijeće Štefulj i izbija je, stvorivši tako još jednu priliku za Bulea, ali ovaj umjesto u prazni gol loptu šalje pored stative.

Domaći pojedinci sve više griješe, pa tako Habuš, koji je u prvom dijelu bio solidan, počinje redati upravo smiješne pogreške, a pridružuju mu se Janjetović i Celišćak, uz već spomenutog Štefulja, koji je imao loš dan.

Usprkos tome mogli su domaćini još u najmanje tri prigode izjednačiti i izvući bod. U 65. su se minuti spetljali Janjetović i Piškor u gostujućem šesnaestercu, upravo su međimurski "venodjali" umjesto da pokušaju pogoditi mrežu, dok je u 86. minuti bod mogao donijeti Darmopil.

Slika 1 od 2.

Nakon svega valja reći da domaćini nisu igrali loše, no broje se samo golovi, koje Međimurci nisu postigli. Riječani su se nakon teškog prvog dijela, kad ih je od golova sačuvala sreća i vrsni vratar Radman, u drugom poluvremenu digli, a to je odlučilo utakmicu.

Za kraj recimo samo da je najveću podršku s tribina imao Riječanin Nikola Šafarić, akvizicija kluba s Kantride od ove godine, koji je inače podrijetlom Međimurac. Njemu su iz rodnog Sv. Jurja na Bregu razvili transparent "Nikola hvala ti", što je uistinu lijepa gesta.