1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 08.12.2007, 16:00 h, Kantrida, gledatelja: 800
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Armando Lušetić (Cerovlje), Borut Križarić (Čakovec)

Zoran Zdelar • subota, 08.12.2007.

Istrčali su Riječani danas na travnjak Kantride posljednji put ove godine u službenoj utakmici bez većih imperativa, kao što je to bilo u prethodnom susretu te su u prilično nezanimljivoj utakmici stigli do osme domaće pobjede za oproštaj od polusezone u pobjedničkom raspoloženju...

Mario Prišć
22'

Marko Lozo
70'
8
Juraj Grizelj
79'
9
Alen Šubić
85'
Ivica Kalinić

Stanovnici Rijeke i okolnih gradova u potpunosti su se ohladili prema nogometu. Otprilike tek oko 800 gledatelja skupilo se ove subote na tribinama Kantride kako bi ispratili svoj najdraži klub na zimski odmor. Nakon što su u proteklom kolu ponovno morali loviti zaostatak i na kraju spasili tek bod, ovog puta situacija je bila znatno lakša za domaćina.

Slika 1 od 2.

Zlatko Dalić ovog tjedna nije postavio pred svoje nogometaše veće imperative, barem ne javno, pa je pritisak samim time bio manji. Ponovno s Anasom Sharbinijem od prve minute Rijeka nije oduševila svoje gledatelje igrom, mnogi su vjerojatno i požalili što su hladno poslijepodne proveli na otvorenom podno stijena, ali nekoliko poteza ipak ih je tijekom utakmice podiglo na noge.

Slika 2 od 3.

Nakon ne previše uvjerljivog otvaranja protiv suparnika koji je istrčao bez jednog od svojih najboljih igrača, Frane Vitaića, mreža se zatresla nakon 17 minuta igre. Nakon što je udarac oprobao Sharbini, lopta se odbila do uvjerljivo najboljeg strijelca Rijeke ove sezone, Radomira Đalovića, a on nije propustio priliku te je zatresao mrežu Šibenikova vratara. Gostujući nogometaši tražili su od suca da pogodak ne bude priznat zbog navodnog igranja rukom, no Igor Križarić već je pokazao da se lopta vrati na centar igrališta.

Rijeka i nakon vodećeg pogotka ostaje dominantnija momčad, no po iznimno lošem travnjaku teško su stvarali prilike. Kiša koja je padala gotovo puna 24 sata učinila je svoje i golmani su glavnom mirno mogli pratiti igru, a pokušali su prijetiti i Šibenčani. Jedinu izgledniju prilika koja je vrijedna spomena propustio je iskoristiti Sharbini nakon što je loše pucao s ruba kaznenog prostora.

Slika 3 od 4.

Dugi dio utakmice pružio je nešto bržu igru, ali i dalje ne previše zanimljivu. Kapetan domaćina ipak se nije tako brzo stigao vratiti u formu s početka sezone te ga je Dalić odlučio izvaditi iz igre nakon nešto malo više od sat vremena igre, a priliku je ponovno pružio spasitelju iz prošlog kola, Hrvoju Štroku. Vrijedi spomenuti i da su minutu prije izmjena, u 63. minuti, s terena u svlačionicu poslani Bule i Lapić koji su se međusobno naguravali na sredini terena.

Posljednja prvenstvena utakmica na Kantridi ipak nije završila s tek jednim pogotkom. Štrok je još jednom pokazao kako Dalić može barem zbog njega žaliti što polusezona završava. U 86. minuti Štrok je osigurao svojim suigračima mirnu završnicu utakmice pogotkom za 2:0 i sada Rijeka može ipak malo mirnije čekati veljaču i nastavak sezone. Mir bi mogle poremetiti tek ponude za određene igrače, a zainteresiranih klubova prvenstveno za Đalovića, Pamića i Sharbinija prema svemu sudeći ne nedostaje.