Cibona - Zagreb: Mulaomerović zaustavio Mrave

Kristian Hohnjec • subota, 01.03.2008.

Cibona se revanširala Zagrebašima za nedavni poraz u finalu kupa. U podnevnoj uvertiri 23. kola NLB lige Vukovi su preživjeli tricašku kanonadu Mrava i slavili 89:85. Iskusni Damir Mulaomerović odigrao je ponajbolju utakmicu u posljednje dvije sezone...

Pred punopraznim tribinama Draženovog doma Cibona je nastupila bez ozlijeđenog Hoskina, odbjeglog Kelleya i tek iz aviona pristiglog Williamsa. Zagreb s druge strane nije mogao računati na usluge iskusnog Jurice Ružića. Dvoboj je mnogo veće značenje imao za Cibonu, s obzirom da su misli Mrava već bile okrenute predstojećoj majstorici s Baronsima.

Susret je otvoren u rekreativnom stilu, s mlakim obranama i visokom realizacijom. Dvije kontre Vukova prisilile su Pavličevića na brzi timeout, nakon čega je Zagreb ubrzo pohvatao konce. Glavna figura otvaranja bio je Jakov Vladović (21 poen, pet asista), koji je znalački koristio "penzionersku" obranu Mulaomerovića na picku. Zadarski play do kraja četvrtine upisao je 11 koševa, što je uz Dundovićeve (11 koševa, osam skokova) dvije trice bilo dovoljno za uvjerljivh 26:16 u korist gostiju.

Obrambene propuste Mulaomerović (26 poena, devet asistencija) je kompenzirao izvrsnim dodavanjima u igri dva na dva zabilježivši sedam asista do sredine druge četvrtine. Uz to iskusni razigravač stigao je i pogađati s perimetra, njegova druga trica vratila je vodstvo na stranu domaćina (35:34). Minimalnu prednost Cibona je, zahvaljujući pogotku Warrena (16 koševa) na isteku vremena, zadržala do odlaska u svlačionice (46:45). Bez Vladovića na parketu Zagreb se u egalu držao ponajviše poradi fantastičnog šuta za tri (8/10).

Nastavak, u koji je Zagreb krenuo bez ozlijeđenog Ante Tomića (iskrenuo gležanj kod doskoka), bolje je otvorio domaćin. Postojani Mulaomerović i probuđeni Lukša Andrić donijeli su Vukovima +6 (53:47), no Mravi su pogađali gotovo sve. Vladović i Kruno Simon (20 koševa) osigurali su Pavličevićevoj momčadi suficit uoči posljednjih deset minuta (66:70).

Na ubačaje s distance Zagrebaša s tri trice u posljednjoj četvrtini odgovorio je Bariša Krasić. Egal se nastavio do posljednjih minuta, a vodu na Cibonin mlin s dvije kardinalne pogreške gurnuo je Hrvoje Kovačević - 85:82. Ipak, Simon uz faul poravnava na 85:85 minutu prije kraja. Chris Warren potom promašuje tricu, ali nakon skoka u napadu Rozića (14 poena) ide agresivno na obruč te realizira oba slobodna bacanja - 87:85. Zadravec u sljedećem napadu promašuje iz kuta za vodstvo, da bi najbolji pojedinac susreta Mulaomerović s linje slobodnih bacanja postavio konačnih 89:85.

NLB liga, 23. kolo: Cibona - Zagreb CO 89:85.