1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 01.03.2008., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 300
Suci: Trivković (Split), Grgec (Bistra), Gabrilo (Split)
Milan Pavličić 45'
Osijek

Međimurje – Osijek: Pavličić bolji od Milardovića

Ivana Strahija • subota, 01.03.2008.

Međimurski prvoligaši doživjeli su svoj 14. poraz u prvenstvu, a Osječani su po prvi puta slavili u Čakovcu. Na svakoj je strani po jedan igrač bio izrazito agilan, no na kraju je gostujući Pavličić pokazao koliko je bolji od domaćeg Milardovića.

Ante Zurak
46'
19
Ivan Babić
61'
7
Cicero Lima Pereira
70'
Ilija Lončarević

Susret započinje sa po slobodnim udarcem za svaki tim. U 2. minuti Milardović sa 40-tak metara topovski tuče, ali je Skender na mjestu, dok u 6. Hrnčević sa 25 metara gađa tik iznad prečke.

14. minuta donosi nam priliku domaćina, Prijić lijepo nabacuje iz kuta, no Tkalčević je glavom neprecizan. I desetak minuta kasnije Međimurje ima šansu, kad dobiva slobodan udarac nakon prekršaja Osječana nad Eliomarom. Puca Milardović i probija živi zid, na mjestu je Mostarlić koji, umjesto da pita Skendera u koji dio mreže želi primiti gol, puca "šlampavo".

Slika 1 od 2.

U 30. minuti Milardović iz slobodnjaka katapultira bombu prema gostujućem golu, a Skender je ovog puta teškom mukom jedva izvlači ispod prečke.

U 31. i 42. minuti Prijić iz kornera dobro servira loptu Milardoviću, no ovaj prvo glavom prebacuje, a potom i gađa samu prečku.

Sam kraj prvog dijela donosi Osijeku vodstvo, odlična akcija kreće od Vide, dodaje do Šolića koji loptu vodi u kazneni prostor domaćina, gdje spretni Pavličić okreće Pintarića i trese mrežu.

Umjesto da u drugom dijelu krenu iz sve snage u ofenzivu, Međimurci u završnih 45 minuta praktički ni ne stvaraju pravu priliku. Milardović u par navrata pokušava jakim udarcima iz daljine, no Prijić počinje "kiksati" u ubacivanjima, a ostatak je ekipe, sem vratara Banovića, daleko ispod razine potrebne da bi se ugrozila vrsna osječka obrana.

Nimalo ne čudi finalna pobjeda gostiju, posebice kad spomenemo da je Pavličić bio uvijek spreman izmučiti domaću obranu. Tako u 67. minuti Šolić i Pavličić sami odlaze do šesnaesterca domaćih, dok ih Tkalčević i Darmopil nemoćno gledaju, i kad smo već vidjeli 2:0 Pavličić puca slabo, što nije preveliki izazov za domaćeg Banovića.

Slika 2 od 3.

Izvanrednu priliku spomenuti osječki dvojac egzekutora ima i u 72. minuti, kad im se pridružuje i Vlaović, a Banović za dlaku uspijeva obraniti Pavličićev šut sa tri metra.

Ni do kraja se susreta gosti nisu morali bojati za rezultat, obrana Osijeka nema previše posla, a slab napad domaćih, predvođen iznimno neraspoloženim Mostarlićem ne uspijeva ni izjednačiti.